Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 22 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 895

Rowerzyści w Słonimiu na Białorusi

W dniu 20 sierpnia Burmistrz Marian Błachut w towarzystwie swojego zastępcy Macieja Kołoczka przywitał na Placu Jana Pawła II grupę rowerzystów z Towarzystwa Turystyki Rowerowej „Cyklista” w Przecieszynie, którzy wrócili z dziewięciodniowego rajdu rowerowego Czechowice-Dziedzice – Słonim.

Czechowice-Dziedzice dla którego Słonim na Białorusi jest miastem partnerskim, wspomogły inicjatywę Towarzystwa „Cyklista”, ułatwiając im kontakt z władzami Słonimia. Zarekomendowane przez nasze miasto Towarzystwo uzyskało wymagane w kontaktach z Białorusią zaproszenia, niezbędne do uzyskania wiz.

Rowerzyści mogli więc bez przeszkód podążyć przetartymi przez nasze wieloletnie już kontakty ze Słonimiem ścieżkami, licząc jednocześnie na gościnne i serdeczne przyjęcie naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

W wyprawie rowerowej na Białoruś uczestniczyli również mieszkańcy naszego miasta, którzy są członkami TTR „Cyklista”. Podczas wyjazdu miłośnicy turystyki rowerowej mogli zapoznać się z przyrodą, krajobrazem i bogatą kulturą tamtego regionu Europy. Trasa rajdu do Słonimia wiodła przez m.in. Białystok, Supraśl, Kruszyniany, Bobrowniki, Volkovysk. Z powrotem rowerzyści odwiedzili jeszcze Sokółkę, Dąbrowę Białostocką, Augustów i Suwałki.

Po zakończeniu kilkudniowego rajdu cykliści spotkali się z władzami naszego miasta, aby podziękować za pomoc w zorganizowaniu wyprawy oraz podzielić się wrażeniami.

Podczas rajdu rowerzyści, siłą swoich mięśni pokonali 520 km trasy.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.