czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 2 września 2009
  • wyświetleń: 2680

Patrole rowerowe Straży Miejskiej

Zgodnie z zapowiedzią Komendanta Straży Miejskiej od 1 września na terenie naszego miasta oraz gminy pojawiły się rowerowe patrole dzięki którym strażnicy będą mogli lepiej służyć społeczeństwu, tj. przeprowadzać kontrole parków miejskich oraz terenów osiedlowych.

Reklama

Na rowerach znacznie łatwiej jest przeprowadzać bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami, porozmawiać o ich problemach i spostrzeżeniach, jak również dojechać w tereny trudno dostępne gdzie samochód już nie wjedzie.

Patrole rowerowe umożliwią prostszy dojazd do terenów leśnych naszej gminy, co umożliwi lepszą lokalizację dzikich wysypisk śmieci oraz podejmowanie wszelkich interwencji.

W czechowickiej Straży Miejskiej służy 32 funkcjonariuszy. Mają do dyspozycji trzy samochody i dwa rowery. Patrole rowerowe będą jeździć od wiosny do jesieni.

- Mieszkańcy już mogą zauważyć na ulicach naszego miasta patrole rowerowe, dzięki którym strażnicy będą bardziej dostępni dla społeczeństwa. Na rowerach mogą wjechać do parku, na osiedla, ludzie mogą bezpośrednio z nimi porozmawiać i opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa w mieście – wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Mirosław Janko.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.