czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 8 września 2009
  • wyświetleń: 1539

Rodzinnie wyruszyli na rowerach

W niedzielę, 6 września już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach obchodów XXXV Dni Czechowic-Dziedzic.

Reklama

- Tegoroczny rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - na starcie pojawiło się 376 uczestników, najmłodszy miał 6 lat a najstarszy 76 - wszyscy ubrani w specjalnie na ten cel przygotowane żółte koszulki - powiedział dyrektor MOSiR-u Adam Leśnik.

O godz. 10.00 peleton rowerzystów ruszył spod Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w kierunku Bronowa, na pierwszy liczący około 13 km etap rajdu. Podczas półmetku na boisku przy OSP w Bronowie uczestnicy mogli miło spędzić czas, posilić się i wziąć udział w licznych konkursach ale przede wszystkim zregenerować siły na kolejny etap radu, liczący 20,6 km. Na zakończenie imprezy, zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody dla uczestników XXI Rodzinnego Rajdu Rowerowego, m.in. trzy wysokiej klasy rowery. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała Grupa Ratownictwa PCK w Czechowicach – Dziedzicach.

Organizowany od przeszło dwóch dekad Rodzinny Rajd Rowerowy ma na celu propagowanie zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców naszej gminy – dzieci, młodzieży, dorosłych. To również wspaniała okazja do rodzinnych spotkań. Na rowery wsiadają bowiem zgodnie dziadkowie i wnuki, rodzice i ich dzieci. Trasa rajdu wiedzie przez piękne krajobrazowo zakątki naszej gminy, jest to więc również sposobność do poznanie najciekawszych miejsc Czechowic-Dziedzic i okolic.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.