czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 12 września 2009
  • wyświetleń: 4473

Nagrody dla wybitnych sportowców

W dniu 9 i 10 września br. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut w towarzystwie swego zastępcy Macieja Kołoczka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kwaśnego uroczyście wręczył nagrody pieniężne oraz listy gratulacyjne naszym wybitnym sportowcom: Łukaszowi Pilarzowi, Damianowi Kuligowi oraz Robertowi Szatanikowi.

Reklama

Nagrody dla wybitnych sportowców
fot. czechowice-dziedzice.pl


Nagrody przyznano za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym oraz krajowym współzawodnictwie sportowym.

Łukasz Pilarz – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „SET” Kaniów sekcji kajak-polo. Czołowy zawodnik w kraju z wysokimi osiągnięciami sportowymi na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Członek kadry narodowej. W 2008 r. zakwalifikowany do udziału w Mistrzostwach Świata kajak - polo, w Edmonton w Kanadzie na których zdobył V miejsce w Kat. U-21. Zdobywca IV miejsca w Pucharze Europy w Essen w 2009 r. Brązowy medalista Mistrzostw Europy w Essen w 2009 r.

Damian Kulig – sportowiec Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „STAR” w Warszawie. Mistrz Polski Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej 100 kg – Wrocław 2007. Mistrz Europy Niepełnosprawnych KAVALA - Grecja 2007. III miejsce na Światowych Igrzyskach IWAS Taipei – Tajwan 2007. Reprezentant Polski w podnoszeniu ciężarów na XIII Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie – V miejsce w kategorii 100 kg, wynik: 222,50 kg. Złoty medalista Międzynarodowych Zawodów Niepełnosprawnych „Srebrna Sztanga” w podnoszeniu ciężarów, Wrocław 2008 r. Mistrz Polski Niepełnosprawnych – Tarnobrzeg 2008r. W grudniu 2009 r. będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Bonn.

Robert Szatanik – zawodnik Stowarzyszenia Kick-Boxingu „Beskid Dragon”. Jedyny na Śląsku reprezentant koreańskiego karate (Tang Soo Do), który posiada stopień mistrzowski. W 2007 roku zostaje międzynarodowym mistrzem w Holandii i w 2008 r. złotym medalistą mistrzostw Polski w Tang Soo Do. Mistrz kraju w kick boxingu z 2008 roku. Złoty medalista Mistrzostw Europy w Tang Soo Do w 2008 r. Zdobywca złotego medalu w II Pucharze Polski Moo Duk Kwan, Tang Soo Do w Brodnicy 2009 r. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Tang Soo Do – 2009 r oraz zdobywca IV miejsca w Pucharze Świata w Kick Boxingu – 2009 r.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.