czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 14 września 2009
  • wyświetleń: 2103

Dajcie dzieciom uśmiech

W dniu 10 września o 15.30 w dworku „Starej Cynkowni” w Czechowicach – Dziedzicach odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Dajcie dzieciom uśmiech” której organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna, a głównym sponsorem oraz fundatorem paczek, zabawek oraz słodyczy Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Wśród zaproszonych gości byli m.in. zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Czechowic – Dziedzic Marian Błachut.

W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 120 dzieci, wśród których nie zabrakło czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej – dzieci specjalnej troski oraz dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Osób Niepełnosprawnych „Wsparcie”.

Wrześniowej zabawie, w ramach XXXV Dni Czechowic-Dziedzic przyświecał znak ryby, natomiast tematem przewodnim był sport. O oprawę muzyczną zadbał studencki duet: Agnieszka Zięba i Tomasz Gawełek. Wszystkich gości oraz uczestników zabawy uroczyście powitała kierownik Oddziału Dziecięcego Urszula Bolek.

Jesienną edycję „Dajcie dzieciom uśmiech” rozpoczęły pokazy sekcji judo pod okiem trenera – Bogusława Tyla. Niezwykle efektowne i widowiskowe pady, rzuty i elementy samoobrony w wykonaniu młodych sportowców budziły niekłamany entuzjazm wśród publiczności.

Do wspólnej przejażdżki pociągiem zachęcała animatorka zabaw Bożena Brzóska - pedagog z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Dzieci „wjeżdżały” na stacje o sportowo brzmiących nazwach np. „Piłka Nożna” czy „Koszykówka”. Każdy miał okazję do wspólnej zabawy, bądź do zaśpiewania solo wybranej przez siebie piosenki. Nagrodą w uczestnictwie były zabawki, smakołyki oraz maskotki.

Zwieńczeniem spotkania „Dajcie dzieciom uśmiech” była niespodzianka przygotowana przez Tomasza Kopcia – czekoladowa fontanna, która na stałe wpisała się jako słodka tradycja.

Integrując środowisko dzieci niepełnosprawnych, zapraszając ich do wspólnej zabawy, panie pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej próbują wywołać na twarzach niepełnosprawnych dzieci uśmiech - i zawsze się im to udaje. Wspólne pląsy, tańce oraz niespodzianki na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.