czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 12 października 2009
  • wyświetleń: 881

Piłkarze z Czechowic ponownie w finale

W pierwszym turnieju, miesiąc temu nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce. W sobotę piłkarze oprócz sportowej rywalizacji, musieli się zmagać z jesienną aurą.

Reklama

Przemoczeni i zmarznięci pokonali wszystkich rywali w swojej grupie aplikując im 7 bramek, a co ważne nie tracąc żadnej. W pierwszym meczu 4 do 0 wygrali z LKS Wisła Wielka (bramki: Dzida T. 2, Borgieł M. 1, Przewoźnik J. 1). Następnie na drodze do finału pokonali skromnie 1 do 0 rówieśników ze Znicza Jankowice dzięki bramce Grzegorza Abramka. W ostatnim spotkaniu grupowym w rezerwowym składzie zwyciężyli 2 do 0 zespół z Łąki (bramki: Dzida T, Zosuł T.).

W finale drużyna żaków z Czechowic z spotkała się z zwycięzcą drugiej grupy Iskrą Pszczyna. W poprzednim turnieju pokonaliśmy ten zespół w fazie grupowej. Jednak bardzo rozłościło to chłopaków z Pszczyny bo od dłuższego czasu niepodzielnie panowali w rozgrywkach tej grupy wiekowej. Z przebiegu meczu nasza drużyna wyglądała o wiele lepiej, stwarzając sobie kilka okazji do strzelenia bramki. Niestety spełniło się stare, mądre piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Tuż przed zakończeniem meczu po kontrze przeciwników nasi piłkarze stracili jedyną, ale jakże ważną bramkę w tym turnieju.

Na szczęście w łącznej klasyfikacji Pszczyńskiej Ligi Żaków po dwóch turniejach nadal jesteśmy na pierwszym miejscu, jednak Iskra Pszczyna depcze nam po piętach. Wszystko wskazuję na to, że rywalizacja o pierwsze miejsce w następnych turniejach rozegra się między tymi drużynami.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.