czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 25 października 2009
  • wyświetleń: 1689

Nagrody dla wybitnych sportowców

W dniu 19 października br. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut w towarzystwie swego zastępcy Macieja Kołoczka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kwaśnego uroczyście wręczył nagrody pieniężne oraz listy gratulacyjne naszym wybitnym sportowcom.

Nagrody otrzymali: Katarzyna Wróbel, Justyna Jurzak, Barbara Przybylska oraz Marcin Londzin. Nagrody przyznano za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym oraz krajowym współzawodnictwie sportowym.

Katarzyna Wróbel - zawodniczka Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne "Gwarek" Czechowice-Dziedzice. Czołowa zawodniczka w kraju z wysokimi osiągnięciami sportowymi na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski w maratonie w K-1 - Ostróda (2009). Na długodystansowych Mistrzostwach Polski w Tychach (2009) na dystansie 10000 m zdobyła II miejsce w K-1 oraz drugie miejsce w K-2. Zawodniczka "Gwarka" jest brązową medalistką Pucharu Świata w maratonie - Kopenhaga (2009). Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu (2009) zdobyła III miejsce w K-2 na dystansie 500 m.

Justyna Jurzak - zawodniczka Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne "Gwarek" Czechowice-Dziedzice. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie w Poznaniu (2009) w K-2 na dystansie 1000 m. Kajakarka jest Mistrzynią Polski Juniorek w maratonie w konkurencji K-1 - Ostróda (2009) oraz Mistrzynią Polski Juniorek w długodystansowych Mistrzostwach Polski w Tychach (2009) w K-1 na dystansie 10000. Zawodniczka może pochwalić się wysokim, VI miejscem w K-2 juniorek w Mistrzostwach Europy w kajakarstwie kobiet.

Barbara Przybylska - zawodniczka Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne "Gwarek" Czechowice-Dziedzice. Posiada uprawnienia trenerskie. Czołowa zawodniczka na świecie w maratonie kajakowym. Mistrzyni Polski w maratonie w K-1 - Ostróda (2009). Zdobywczyni złotego medalu na długodystansowych Mistrzostw Polski w Tychach (2009). Zawodniczka "Gwarka" jest złotą medalistką Pucharu Świata w maratonie - Kopenhaga (2009) w K-1. Z Mistrzostw Polski Seniorów kajakarka wróciła z brązowym medalem w K-2 na dystansie 500 m.

Marcin Londzin - reprezentant Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „LUKS” w Zabrzegu. Członek kadry narodowej juniorów w biegu na 400 m. Brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 400 m. Mistrz międzywojewódzki w biegach na 100 i 200 m. Mistrz Śląska w biegach na 100 i 200 metrów.


Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na otwarcie wystawy "Rysunki sprzed ćwierć wieku" podczas której prezentowane będą grafiki Jacka Fedorowicza.

Spotkanie autorskie z polskim satyrykiem oraz ekspozycja prac odbędzie się 27 października o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Bilety w cenie 10 zł i 15 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.