czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 9 listopada 2009
  • wyświetleń: 751

Sezon halowy żaków rozpoczęty

Zdziesiątkowani grypą najmłodsi piłkarze z Czechowic uczestniczyli w dwóch turniejach halowych jednocześnie. Niestety pokryły się terminy dwóch turniejów cyklicznych, w których uczestniczy nasza drużyna. Zespół podzielony na dwie, bardzo skromne liczebnie ekipy pokazał „ducha walki”.

Reklama

Sezon halowy żaków rozpoczęty


W Pszczynie po raz pierwszy pod dachem odbyła się trzecia kolejka Pszczyńskiej Ligi Żaków. Nasza drużyna w składzie: Wojtyła J., Wróbel K., Borgieł M., Strączek P., Wieczorek M., Gryga R., Rąbel M. zajęła III miejsce po dwóch meczach wygranych z LKS Łąka 7 : 0 i z LKS Wisła Wielka 4 : 2 oraz dwóch przegranych z LKS Studzienice 0 : 1 i Iskrą Pszczyna 2 : 4. Podsumowując po trzech turniejach żacy z Czechowic zwiedzili już wszystkie stopnie podium. Na szczęście największy rywal Iskra Pszczyna nie zdołała nas wyprzedzić, ale zdobywając drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zrównała się z naszymi chłopcami.

W sobotnie przedpołudnie turniejem w Wilkowicach rozpoczęła się II edycja Powiatowej Halowej Ligi Żaków organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. W pierwszym turnieju nasza drużyna w skromnym składzie: Granatowski A., Lech M., Abramek G., Żmuda H., Burian K., Dzida T. W pierwszym meczu zespół z Czechowic pokonał rówieśników z Czańca 6 : 0, w drugim gospodarzy 2:0. Niestety w trzecim meczu nasza defensywa nie ustrzegła się błędów i bardzo szybko w meczu z odwiecznym rywalem z Dankowic straciła dwie bramki. Zabrakło czasu aby w tym spotkaniu zdobyć jakieś punkty i musieliśmy uznać wyższość Pasjonacika przegrywając 1 : 2. W meczu zremisowanym Dankowic z Kozami okazało się, że również bardzo silny zespół w tym roczniku posiada trener Pszczółka. Na szczęście w ostatnim meczu właśnie z tym rywalem udało się wygrać 2 : 0. Po pierwszym turnieju nasz zespół zajmuję drugie miejsce z punktem straty do Pasjonacika Dankowice. Wszystko wskazuję na to, że w pozostałych czterech turniejach walka o mistrzostwo ligi odbędzie się bezpośrednio między Czechowicami, Dankowicami i Kozami.

Strzelców bramek dokładnymi podaniami obsłużyli (asysty): Wojtyła J.- 5, Burian K.-3, Borgieł M.-3, Dzida T.-1, Rąbel M.-1. Bezpośrednio do siatki po podaniach kolegów trafiali: Dzida T.-8, Borgieł M.-7, Wojtyła J.-6, Burian K.-2, Wróbel K.-1.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.