Sport

  • 7 grudnia 2009
  • wyświetleń: 922

Pracowity mikołajkowy weekend żaków

Najmłodsi piłkarze z Czechowic zasłużyli na prezenty od Mikołaja. W sobotę reprezentowali nasze miasto w dwóch cyklicznych rozgrywkach, które toczyły się równolegle w Pszczynie i Kozach. Dzień później w niedzielę brali udział w Klubowych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w futsalu.

Sezon halowy żaków rozpoczęty


W kolejnym turnieju Pszczyńskiej Ligi Żaków organizowanym przez MORiS nasza drużyna wyszła z grupy na drugim miejscu i zagrała z Czarnymi Piasek o najniższy stopień podium. Mimo bardzo skromnego składu chłopcy zajęli 3 miejsce. Iskra Pszczyna nieco odskoczyła w ogólnej klasyfikacji, ale mamy nadzieje, że następne turnieje nie pokryją się z terminami innych rozgrywek i w optymalnym składzie zostaną odrobione straty. Natomiast w Kozach piłkarze zagrali ostatni turniej w Powiatowej Lidze Żaków.

Przed tym turniejem było już jasne, że pierwsze miejsce mają Dankowice, piąte Czaniec, a czwarte Wilkowice. Jednak kwestia drugiej i trzeciej lokaty rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim meczu ligi. Zainteresowane drugim miejscem drużyny, czyli gospodarze i goście z Czechowic, wygrały wszystkie swoje mecze. Warto odnotować, że nasz zespół wygrał z liderem aż 4 do 0. Szczęście jednak sprzyjało w tym dniu zawodnikom z Kóz. Mimo prowadzenia naszej drużyny po dwóch bardzo przypadkowych bramkach, zwycięstwo na miarę drugiego miejsca odniosła drużyna gospodarzy. Zaś na szyjach żaków z Czechowic-Dziedzic zawisły brązowe medale. Warto dodać, że nasz zawodnik Tomasz Dzida został wyróżniony jako najlepszy gracz ligi.

W niedziele dzięki uprzejmości Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie nasza drużyna gościnnie (jako jedyna spoza powiatu pszczyńskiego) zagrała w Klubowych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w futsalu. Była to faza eliminacyjna, gdzie 15 drużyn w 3 grupach walczyła o awans do finałowej czwórki. Gwarancje udziału w dalszej fazie dawało 1 miejsce w grupie. Do trójki zwyciężców dołączono jedną drużynę z drugiego miejsca o najwyższej ilości punktów. W grupie A obok naszej drużyny wystąpiły: LKS Warszowice, LKS Łąka, Sokół Wola, Czarni Piasek. Drużyna z Warszowic niestety nie dojechała. Nasi chłopcy zajęli I miejsce wygrywając wszystkie spotkania w grupie.

20 grudnia podczas imprezy Sportowa Gwiazdka w turnieju finałowym chłopcy rywalizować będą z Iskrą Pszczyna, Orłami Mirosława K. i LKS Studzienice.

Skład drużyny czechowickich żaków: Granatowski A., Wieczorek M., Dzida T, Wróbel K., Lech M., Żmuda H., Przewoźnik B., Przewoźnik J., Wojtyła J., Strączek P., Burian K., Zosuł T., Czarnecki K., Ciesielczyk B.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.