czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 22 grudnia 2009
  • wyświetleń: 1230

Złote medale dla najmłodszych piłkarzy

W niedzielę 20 grudnia na hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie przez cały dzień odbywały się piłkarskie rozgrywki. Dzięki współpracy Mariusza Maławego ze wspomnianym wcześniej POSiRem gościnnie i efektownie zaakcentowali swoja obecność zawodnicy z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Złote medale dla najmłodszych piłkarzy


W najmłodszej kategorii wiekowej dwa tygodnie wcześniej nasi zawodnicy zapewnili sobie udział w finałowym turnieju II Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu. W fazie eliminacyjnej 14 drużyn walczyło o najlepszą czwórkę. Obok naszych chłopaków w finałowym turnieju zagrały drużyny: Iskry Pszczyna, Orłów Mirosława K., oraz LKS Studzienice. W fazie finałowej każda drużyna zagrała tylko dwa spotkania. Najpierw poprzez losowanie zostały skojarzone pary półfinałowe.

Naszą drużynę los przydzielił od razu do rywalizacji z teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem, czyli Iskrą Pszczyna. Zacięte spotkanie w normalnym czasie gry nie przyniosło rozstrzygnięcia. Po dwóch połowach żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki. Awans do finału musiał odbyć się przez konkurs rzutów karnych. W tej loterii lepsi byli piłkarze z Czechowic, którzy już w przedostatniej, drugiej kolejce awans zapewnili sobie dzięki bramkarzowi. Adrian Granatowski obronił dwa rzuty karne, a jego koledzy z drużyny Tomasz Dzida i Jakub Wojtyła zrobili to , co nie udało się zawodnikom Iskry, czyli pokonali bramkarza. Dyspozycja naszego golkipera, właśnie w tym elemencie gry, zapewniła mu tytuł najlepszego zawodnika na tej pozycji w turnieju.

W meczu finałowym było już łatwiej , gdyż niespodziewanie drugim finalistą została ekipa Orłów Mirosława K. Po bramce Mateusza Borgła i dwóch Tomasza Dzidy nasi chłopcy wywalczyli złote medale w całym turnieju. Warto dodać, że Iskra Pszczyna rozbita psychicznie przegrała mecz o trzecie miejsce ze LKS Studzienice.

Na uwagę i wyrazy uznania zasługuję wzorowa organizacja rozgrywek. Już nie pierwszy raz nasza drużyna przekonała się, że najbardziej atrakcyjne są turnieje organizowanie nie na naszym terenie, ale w sąsiednim powiecie pszczyńskim.

Skład drużyny: Granatowski A., Wieczorek M., Abramek G., Przewoźnik B., Przewoźnik J. , Lech M., Burian K., Borgieł M., Dzida T., Wróbel K., Strączek P., Wojtyła J., Zosuł T.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.