• 18 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1523

Dwa kroki bliżej II ligi siatkarzy

W miniony weekend siatkarze MTS Winner rozegrali u siebie dwa spotkania w ramach II rundy rozgrywek III ligi PZPS podejmując drużyny z okręgu częstochowskiego. W sobotę Winnersi grali z MLKS Pilica Koniecpol a w niedzielę z Delic-Pol Norwid Częstochowa.

Sobotni pojedynek przy sporej przewadze w 1. secie naszych siatkarzy zakończył się ich zwycięstwem w stosunku 25-20. W setach 2. i 3. górą byli goście (sety przegrane do 22 i 17) głównie za sprawą słabszej gry czechowickich siatkarzy. Decydującym o losach meczu był set czwarty, w którym "na przewagę" wygrali Winnersi w stosunku 27-25. Piaty set, decydujący komu w meczu przypadną 2 a komu 1 punkt, zakończył się zwycięstwem naszych, w stosunku 15-12 i cały mecz wygraną 3-2.

Niedzielny pojedynek z Delic-Polem nie miał praktycznie historii. Nasi zawodnicy wygrali z młodymi siatkarzami z Częstochowy w stosunku 3-0 (sety do 22, 19, 18) kontrolując grę w każdym secie. Trzy punkty pozostały w Czechowicach-Dz.

Dwa zwycięstwa i dorobek pięciu punktów to umocnienie się drużyny MTS Winner na trzecim miejscu w tabeli II rundy. Pozostało jeszcze dwa mecze (wyjazd do Jaworzna i mecz u siebie z UKS Płomień Sosnowiec - 30-go stycznia) i wszystko wskazuje, że czechowiccy siatkarze grać będą bezpośrednie turnieje o awans do II ligi.