czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 18 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1622

UMKS jedzie na turniej do Niemiec

Od dwóch lat piłkarze z Czechowic - Dziedzic jeżdżą na turniej do Hiddenhausen w Niemczech, w którym biorą udział takie zespoły jak Borussia Dortmund, Arminia Bielefeld, Hamburger SV czy Fortuna Düsseldorf. Wyjazd organizowany jest przez Urząd Miasta, MOSiR oraz kluby piłkarskie MRKS i UMKS „Trójka” Czechowice.

Reklama

Jednym z pięciu partnerskich miast Czechowic Dziedzic jest Hiddenhausen - to miasto w północno - zachodnich Niemczech w okręgu Herford, w kraju związkowym Nadrenia Północna - Westfalia. Hiddenhausen jest miastem o powierzchni 23,87 km2 i liczbie mieszkańców wynoszącej 21 tys., powstałym w 1969 roku.

Pierwsze kontakty zostały nawiązane w latach osiemdziesiątych. Umowę o partnerstwie podpisano 13 marca 1991 r. w Hieddenhausen w Niemczech. Współpraca opiera się na wymianie grup dziecięco-młodzieżowych, oraz na wymianie kulturalnej.

Dzięki takiej wymianie w tym roku do Niemiec pojedzie 12 wyróżnionych zawodników urodzonych w 1997 roku i później. Nasi chłopcy mają okazję zmierzyć się z silnymi zespołami pierwszej ligi niemieckiej, których nazwy straszą nawet w Europie, oraz z drużynami z niższych lig.

Piękne hale sportowe, możliwość zobaczenia stadionu Arminii Bielefield oraz wzorowa organizacja turnieju z pewnością pozwolą wrócić naszym zawodnikom w pełni zadowolonymi bez względu na wyniki konfrontacji z tymi zespołami i mamy nadzieję że dodatkowo zmotywuje to do pracy na treningach nie tylko tych którzy wyjadą, ale i pozostałych, którzy będą mogli pojechać w przyszłym roku.

Wyróżnieni zawodnicy to: Przemyk Michał, Zarychta Marcin, Kopeć Patryk, Wlazło Maciej, Kubica Dawid (1997), Kopeć Dominik, Praciak Maksymilian, Chrobak Marcin, Furczyk Konrad, Bieńko Sebastian (1998) oraz najmłodszy w drużynie Dzida Tomasz (1999)

Zapraszamy na treningi piłki nożnej wszystkich chętnych, gdyż jest to odpowiedni czas, aby dołączyć do drużyn młodzieżowych, które po przerwie zimowej wznowiły już treningi i przygotowują się do rundy rewanżowej sezonu piłkarskiego 2009/2010. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie UMKS „Trójka” klubowej. Zapraszamy!

Tomasz Zużałek / www.umksczechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.