Sport

  • 26 stycznia 2010
  • wyświetleń: 815

Turniej darta na kręgielni Wodnik

W dniu 23 stycznia na kręgielni Wodnik odbył się drugi turniej z cyklu Vita Life Championship.

Turniej darta na kręgielni Wodnik
fot. taurus / klub czecho.pl


W turnieju obowiązywała ta sama formuła jak w poprzednim. Pierwszy etap to pojedynki w dwóch grupach 6-osobowych każdy z każdym. Czterech najlepszych zawodników z poszczególnych grup awansowało do turniejowej drabinki rozgrywanej systemem brazylijskim do dwóch wygranych z double out. W tej części należy wyróżnić Mariusz Sajdoka, który osiągnął maxa w postaci 180tki. Jednak znalazł on pogromcę w osobie Jacka Walusiaka, zdobywcy ostatecznie czwartego miejsca. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Alefirowicz.

W finale zagrali dwaj zdecydowanie najlepsi zawodnicy sobotniego wieczoru – Bartłomiej Obracaj i Arkadiusz Sikora. Do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka, a zawodnicy stoczyli między sobą aż 8 pojedynków, co może świadczyć o niezwykle wyrównanym poziomie. Ostatecznie wygrał Bartłomiej Obracaj.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej umocnił się Arkadiusz Sikora z 18 punktami na koncie. Drugie miejsce zajmują Łukasz Alefirowicz i Mariusz Sajdok, którzy zgromadzili po 11 punktów.

taurus / klub czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.