czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 1 lutego 2010
  • wyświetleń: 2849

Czechowice-Dziedzice na podium

31 stycznia hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach gościła 8 drużyn z rocznika 2000 i młodsi na turnieju piłkarskim „Goczuś – Cup 2010” o puchar Prezesa LKS Goczałkowice.

Czechowice-Dziedzice na podium


Drużyny zostały podzielone na dwie 4 drużynowe grupy. Grupa A: LKS Goczałkowice I, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Pionier Tychy, POSiR Pszczyna. Grupa B: LKS Goczałkowice II, Rekord Bielsko-Biała, Chrzciciel Tychy, UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice.

W grupie nasza drużyna nie straciła bramki, strzelając rywalom 7 goli. Do fazy pucharowej rozgrywek z naszej grupy wyszliśmy z I miejsca, na II miejscu do półfinałów awansowali z naszej grupy zawodnicy Rekordu. Pary półfinałowe: Rekord Bielsko-Biała - Pionier Tychy, UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Awans do finału dzięki serii rzutów karnych w pierwszym półfinale zapewnił sobie Pionier Tychy, zaś nasza drużyna wygrała w półfinale z Podbeskidziem 2 do 1. W spotkaniu finałowym nasz zespół długo prowadził 1 do 0, jednak w końcówce meczu straciliśmy dość przypadkową bramkę i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W bramce rywali stał najlepszy bramkarz tego turnieju. Rozstrzygnięcia nie było po zasadniczej fazie rzutów karnych. Dwóch dodatkowych zawodników również nie potrafiło zakończyć finału. W trzeciej dodatkowej kolejce nasi rywale zdobyli bramkę, zaś w naszej drużynie zabrakło już pewnych egzekutorów. Bramkarz tyskiej drużyny obronił strzał naszego zawodnika i zapewnił swojej ekipie zwycięstwo w finale.

W meczu o III miejsce niespodziewanie derby Bielska wygrało Podbeskidzie pokonując Rekord. Oprócz pucharu za drugie miejsce i srebrnych medali, najwięcej bramek w całym turnieju oraz statuetkę króla strzelców zdobył, zawodnik naszej drużyny Mateusz Borgieł.

Skład drużyny: Jakub Wojtyła, Korneliusz Burian, Mateusz Borgieł, Grzegorz Abramek, Michał Wieczorek, Piotr Strączek, Błażej Ciesielczyk, Kacper Czarnecki, Daniel Jonkisz. Kierownik drużyny: Andrzej Wojtyła

Mariusz Maławy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.