Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 2 lutego 2010
  • wyświetleń: 1705

Stypendia dla młodych czechowiczan

W dniu 28 stycznia w gmachu Urzędu Miejskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych sportowców i młodych naukowców, których wyniki i osiągnięcia przyczyniają się m.in. do promowania naszego miasta ale przede wszystkim pokazują, że pasja połączona z wytrwałością wiedzie do zdobywania najwyższych laurów.

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach przyznała 19 uzdolnionym młodym osobom stypendia w dziedzinie: kultury fizycznej oraz w dziedzinie oświaty i nauki. Nie zostało przyznane żadne stypendium w dziedzinie kultury i sztuki. W przewidzianym regulaminem terminie tj. do 15 października 2009 r. wpłynęło 21 wniosków o przyznanie stypendiów za 2009 rok. Komisja Oświaty, Kultury i Sportu, opiniująca wnioski, odrzucała 2 z nich ze względu na nie spełnienie kryteriów zawartych w regulaminie.

Łączny koszt stypendiów wyniesie 40.560 zł a na konta stypendystów przez 12 miesięcy będą wpływały pieniądze (od 100 do 380 zł), które mają wspomóc młodych ludzi w dalszym rozwoju ich talentów. Pieniądze mogą być przeznaczone na sprzęt sportowy czy sprzęt edukacyjny. Mogą także wspomóc sfinansowanie wyjazdów na zawody, obozy sportowe oraz zakup literatury naukowej.

Najlepsi młodzi sportowcy - stypendyści w dziedzinie kultury fizycznej to medaliści mistrzostw Polski oraz medaliści międzynarodowych imprez sportowych (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, paraolimpiada) w dyscyplinach sportowych znajdujących się w wykazie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu i reprezentujący gminę Czechowice-Dziedzice:

1. Justyna Jurzak - kajakarka, zawodniczka SWRiSW „GWAREK” w Czechowicach-Dziedzicach. W 2009 roku zdobyła: srebrny medal w K-2 na dystansie 1000 m Mistrzostw Polski Seniorów, podczas Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym w Ostródzie zdobyła wysoką VI pozycję w K-2 juniorek, Mistrzyni Polski Juniorek w Maratonie w konkurencji K-1, Mistrzyni Polski Juniorek w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w K-1 na dystansie 10000 m, brązowa medalistka w K-1 Mistrzostw Polski Juniorek, złota medalistka Mistrzostw Polski w Zjeździe w Nowym Sączu.

2. Marcin Ryszka – pływak, zawodnik kadry narodowej i kadry paraolimpijskiej w pływaniu niepełnosprawnych, zdobywca 3 srebrnych medali Mistrzostw Europy w Islandii oraz srebrnego medalu Mistrzostwa Świata w Brazylii. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski - Kalisz 2009 - zdobył I miejsce na 100 m st. motylkowym, I miejsce na 100 m. st. klasycznym, I miejsce na 200 m st. zmiennym, III miejsce na 100 m st. dowolnym oraz III miejsce na 50 m st. dowolnym. Na Otwartych Mistrzostwach Niemiec w Berlinie zdobył I miejsce na 200 m st. zmiennym, I miejsce na 50 m st. dowolnym, II miejsce na 200 m st. dowolnym, II miejsce na 50 m st. klasycznym, I miejsce na 100 m st. klasycznym. Podczas Letnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – Gorzów Wielkopolski 2009 –zdobył I miejsce na 100 m st. motylkowym, III miejsce na 100 m st. dowolnym oraz I miejsce na 100 m st. klasycznym. Reprezentant Polski na Paraolimpiadzie w Pekinie 2008.

3. Katarzyna Wróbel - kajakarka, zawodniczka SWRiSW „GWAREK” w Czechowicach-Dziedzicach. W 2009 roku zdobyła: srebrny medal w K-1 podczas Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym, srebrny medal w K-1 oraz brązowy medal w K-2 na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Tychach, brązowy medal w K-1 Pucharu Świata w Maratonie Kajakowym w Kopenhadze, brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Poznaniu, złota medalistka w K-1 Mistrzostw Polski w Zjeździe w Nowym Sączu.

4. Karol Dobrzyński - kajakarz, zawodnik SWRiSW „GWAREK” w Czechowicach-Dziedzicach. Zdobywca IV miejsca podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Moskwie, złoty medalista Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym w Ostródzie, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym.

5. Łukasz Goryl – saneczkarz, zawodnik ULKS „LIPOWIEC”. W 2009 zajął I miejsce w VIII Międzynarodowym Memoriale im. M. Tkaczyka, złoty medalista XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji jedynek oraz srebrny medalista XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji drużynowej, I miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Szczyrku, II miejsce X Mistrzostw Polski w Saneczkarstwie Szosowym, zdobywca XII miejsca Mistrzostw Europy.

6. Bartosz Jonkisz - kajakarz, zawodnik SWRiSW „GWAREK” w Czechowicach-Dziedzicach, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w K-2 na dystansie 500 m. Podczas Regat Nadziei Olimpijskich w Pradze zdobył srebrny medal w K-1 oraz brązowy medal w K-4 na dystansie 500 m.

7. Marcin Durkalec – lekkoatleta, zawodnik sekcji lekkoatletycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, srebrny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim w kat. juniorów młodszych, VIII miejsce Mistrzostw Europy w biegach górskich.

8. Marcin Londzin - lekkoatleta, zawodnik sekcji lekkoatletycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zdobywca III miejsca w biegu na 400 m podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie, złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach na dystansie 100 i 200 m.

9. Łukasz Pilarz – kajakarz (kajak-polo), zawodnik UKS „Set” Kaniów, brązowy medalista Mistrzostw Europy kajak-polo w Essen, członek kadry polskiej. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata kajak-polo, które odbędą się we wrześniu 2010 r. w Bolonii we Włoszech.

10. Artur Tyc – judoka, zawodnik Klubu Sportowego Judo w Czechowicach-Dziedzicach, zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów, II miejsca w Pucharze Polski Juniorów, III miejsca w Pucharze Polski Seniorów, I miejsca w Mistrzostwach Śląska Juniorów, VII miejsca podczas Mistrzostw Europy Juniorów. Reprezentował Polską na Festiwalu Sportów Walki w koreańskim Busan.

11. Karolina Banach - saneczkarka, zawodniczka ULKS „LIPOWIEC”, srebrna medalistka XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji drużynowej oraz zdobyła IV miejsce podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji jedynek.

12. Klaudia Banach - saneczkarka, zawodniczka ULKS „LIPOWIEC”, brązowa medalistka XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji jedynek.

13. Patrycja Czyż - saneczkarka, zawodniczka ULKS „LIPOWIEC”. W 2009 r. zajęła III miejsce w VIII Międzynarodowym Memoriale im. M. Tkaczyka, srebrna medalistka XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji jedynek, złota medalistka XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji drużynowej. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w saneczkarstwie na torach naturalnych zajęła V miejsce.

14. Krzysztof Kopeć - saneczkarz, zawodnik ULKS „LIPOWIEC”. W 2009 zajął II miejsce w VIII Międzynarodowym Memoriale im. M. Tkaczyka, srebrny medalista XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji jedynek oraz złoty medalista XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2009 w konkurencji drużynowej.

Stypendyści w dziedzinie oświaty i nauki to zwycięzcy konkursów szczebla co najmniej wojewódzkiego oraz zwycięzcy i laureaci konkursów szczebla ogólnopolskiego lub międzynarodowego:

1. Jakub Oćwieja – zdobywca srebrnego medalu na 50. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, brązowy medalista na 16. Olimpiadzie Informatycznej Europy Środkowej, zdobywca pierwszego miejsca na 60. Olimpiadzie Matematycznej, zdobywca złotego medalu w 14. Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej w Gdyni, srebrnego medalu w 16. Bałkańskiej Olimpiadzie Informatycznej w Macedonii, złotych medali w kategorii indywidualnej i w kategorii drużynowej na Olimpiadzie Informatycznej Europy Środkowej.

2. Przemysław Surówka - laureat XXXV Olimpiady Geograficznej, finalista XVII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego.

3. Iga Grabowska – zdobywczyni I miejsca w VI Tyskim Konkursie Języka Angielskiego, II miejsca w VIII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego, dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX.

4. Sandra Kitlińska - finalistka XXI Olimpiady Filozoficznej w Warszawie.

5. Anna Kopeć – finalistka zawodów III stopnia XXVII Olimpiady Języka Łacińskiego.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.