czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 17 lutego 2010
  • wyświetleń: 3814

MTS Winner i GP 2 na Słowacji

W dniach od 11 do 13 lutego młodzi zawodnicy MTS Winner, a jednocześnie uczniowie klasy sportowej GP 2 w Czechowicach-Dziedzicach, wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej w słowackim Svidniku. Turniej o „Pohár primátora mestá Svidník” był rozgrywany już po raz dziewiąty, a spotykają się w nim najlepsze młodzieżowe drużyny Słowacji oraz zaproszeni rówieśnicy - goście z Polski.

MTS Winner i GP 2 na Słowacji


Mecze tegorocznych zawodów były rozgrywane w dwóch grupach eliminacyjnych

Grupa 1
UMKS MOS WOLA Warszawa (PL)
GP 2 MTS WINNER Czechowice -Dziedzice (PL)
MSK Vranov nT "B" (SK)
UMK Stara Lubovna (SK)

Grupa 2
Beskid Iwonicz (PL)
VK Nowe Miasto n. Vahom, (SK)
MSK Vranov n.T. "A" (SK)
VK Slavia Svidnik (SK)

Pierwszy mecz siatkarzom z Czechowic-Dz. przyszło rozegrać z Metro Warszawa – klubem, który jest uważany za czołową ekipę Polski jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży i … warszawską kuźnię przyszłych kadrowiczów (m.in. Z. Bartman, P. Nowakowski). Wyjątkowa koncentracja i bardzo dobra gra naszych zawodników przyniosła jednak Winnersom zwycięstwo. I to zdecydowane. Wygrana 3-0 jeszcze bardziej „dodała im skrzydeł” i później było tylko lepiej. W efekcie nasi siatkarze zajęli pierwsze miejsce w Grupie 1.

Z obu grup do dalszych rozgrywek awansowały po dwa zespoły i w kolejny dzień drużyny rozgrywały mecze półfinałowe i finały. Czechowiczanie awansowali z grupy z kompletem zwycięstw i w takiej samej sytuacji był zespół gospodarzy- mistrzowie Słowacji. Tak jak można było przypuszczać finał rozegrał się pomiędzy tymi właśnie drużynami. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Niestety, pomimo gorącego dopingu kolegów z Warszawy, nie udało się naszym siatkarzom wygrać z rówieśnikami ze Svidnika.

Drużyna GP2 MTS Winner Czechowice-Dziedzice zajęła w efekcie drugie miejsce. Dodatkowo w turnieju został wyróżniony nasz rozgrywający Jerzy Kisza, który otrzymał statuetkę najlepszego rozgrywającego („best nahrávač”). Po zakończonej rywalizacji Czechowiczanie oprócz gratulacji wysłuchali wielu słów pochwały. Szczególnie za świetną grę w obronie oraz zaangażowanie całej drużyny.

Nasz drużyna, kierowana i trenowana przez Agatę Krywult grała w składzie: Bartosz Puda, Adrian Żebrowski, Mateusz Szewczyk, Kamil Kublin, Damian Chrapkowicz, Maciej Górka, Artur Zięba, Szymon Żoczek, Marcin Adamczyk, Mateusz Palkij, Jerzy Kisza, Kamil Szary, Adrian Lubecki i Radosław Gil.

Nie tylko samą grą i postawą młodzi siatkarze świetnie promowali nasze miasto. Mieli na sobie także specjalne koszulki z herbem miasta, jego adresem internetowym www.czechowice-dziedzice.pl i dużym nadrukiem „moje miasto”. To efekt wspólnego, wcześniejszego przedsięwzięcia władz miasta i MTS Winner.

MTS Winner

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.