czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 8 marca 2010
  • wyświetleń: 1267

UMKS 3 zagrał w Bielsku-Białej

6 marca w Bielsku-Białej odbył się turniej piłki nożnej halowej dla chłopców z rocznika 1998. Organizatorem był Wydział Szkolenia Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, a celem turnieju była wstępna selekcja zawodników do kadry Podokręgu bielskiego.

Reklama

W turnieju brały udział bielskie zespoły takie jak Rekord, Podbeskidzie, BKS Stal i Zapora Wapienica, natomiast tereny spoza stolicy Podbeskidzia reprezentowały Dankowice i Czechowice-Dziedzice.

Czechowiczanom na początek przyszło się zmierzyć z Podbeskidziem Bielsko-Biała, z którym gładko zwyciężyli 5:2. Jak się okazało, najlepsi zawodnicy tego klubu pojechali na turniej do Wodzisławia - co nie umniejsza kapitalnego występu naszych zawodników i wysokiego zwycięstwa nad tym zespołem.

Kolejny rywal zawiesił poprzeczkę dużo wyżej i aby go pokonać trzeba było wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Niefortunne rozpoczęcie ze środka boiska przez Nasz zespół wykorzystał napastnik Rekordu i zdobył bramkę już w pierwszych sekundach spotkania, co niestety przyczyniło się do słabszej gry w kolejnych minutach meczu. Na rezultaty takiej postawy nie trzeba było długo czekać, gdyż piłkarze z Bielska bardzo szybko zdobyli drugiego gola. Na szczęście zespół z Czechowic otrząsną się w porę i zaczął również stwarzać groźne sytuacje, a jedną z nich Dominik Kopeć zamienił na bramkę. Przy stanie meczu 1:2 piłkarze Rekordu podarowali nam prezent w postaci zagrania do naszego zawodnika, który znalazł się w sytuacji "sam na sam " i chyba w dowód wdzięczności postanowił również podać piłkę do bramkarza nie zdobywając bramki na 2:2. Kolejne gole padały już tylko dla Bielszczan i pomimo ambitnej gry nasi chłopcy nie zdołali tym razem zwyciężyć.

Warto nadmienić, że piłkarze Rekordu Bielsko Biała, nie doznali porażki w całym turnieju. Następnie na drodze Czechowickiego klubu stanął Pasjonat Dankowice. Tutaj to my zaczęliśmy spotkanie od serii ataków i już w ciągu pierwszych pięciu minut prowadziliśmy z rówieśnikami z Pasjonata aż 3:0, a wszystkie trzy trafienia zanotowano na konto Tomasza Dzidy. Następnie jedną bramkę dołożył Maksymilian Praciak po pięknej akcji oskrzydlającej całego zespołu oraz Sebastian Bieńko po fantastycznym i bardzo silnym uderzeniu niemal z połowy boiska. wysokie prowadzenie i bardzo dobra gra nieco odprężyła piłkarzy z Czechowic i rywale zdobyli dwa gole w końcówce spotkania. Nie miało to jednak wpływu na przebieg spotkania i zawodnicy UMKS dowieźli pewnie zwycięstwo do końca spotkania.

Kolejny mecz z najsłabszym BKS-em Bielsko Biała również zakończył się naszym zwycięstwem w takim samym stosunku 5:2. Konfrontacja z Zaporą Wapienica była walką o drugie miejsce, gdyż Zapora ku zaskoczeniu wszystkich miała na koncie tyle samo punktów co UMKS. Przy stanie 1:1 który utrzymywał się niemal do ostatniej minuty czechowiczanie mogli zając drugą lokatę, gdyż mieli dużo lepszy bilans bramkowy niż zespół Wapienicy. Mogli ale nie zajęli. Kilka niewykorzystanych sytuacji w tym dwie 100% zemściły się na nas i w ostatnie sekundzie meczu to piłkarze Zapory zdobyli bramkę dającą im drugą lokatę w turnieju. Rozczarowania zawodników z Czechowic nie dało się nie zauważyć na ich twarzach bowiem trzecie miejsce w całym turnieju nie jest adekwatne do gry jaką zaprezentowali, tym bardziej, że od wyższej lokaty dzieliły ich sekundy.

UMKS 3 - Podbeskidzie 5:2
UMKS 3 - Rekord Bielsko Biała 1:4
UMKS 3 - Pasjonat Dankowice 5:2
UMKS 3 - BKS Stal Bielsko Biała 5:2
UMKS 3 - Zapora Wapienica B-B 1:2

Bramki zdobywali:
Dzida Tomasz - 6
Bieńko Sebastian - 3
Praciak Maksymilian - 3
Rataj Kamil - 2
Kopeć Dominik - 2
Paszek Daniel -1

Tomasz Zużałek/ www.umks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.