czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 19 marca 2010
  • wyświetleń: 5841

Piłka nożna halowa w żeńskim wydaniu

Już po raz trzeci na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół „Silesia” spotkały się reprezentacje piłkarskie dziewcząt, na co rocznym turnieju.

Reklama

Piłka nożna halowa w żeńskim wydaniu


W tym roku rywalizacja z okazji Dnia Kobiet odbyła się z małym poślizgiem. W rozgrywkach podobnie jak w latach wcześniejszych udział wzięły 4 drużyny: ZS „Silesia” (Mariusz Maławy), ZSTiL (Przemysław Kalinowski), L O (Tomasz Mańka) oraz debiutująca drużyna GP nr 1 (Paweł Pawlik).

W pierwszym meczu najmłodsze uczestniczki pod wodzą Marceliny Walaszek udowodniły, że w piłce nożnej dziewcząt nie liczy się przewaga wiekowa, ale ambicja. W spotkaniu z dwukrotnymi zwyciężczyniami tego turnieju, czyli zawodniczkami z liceum ogólnokształcącego gimnazjalistki prowadziły do ostatnich sekund meczu. Jednak tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego straciły bramkę i musiały podzielić się punktami. W drugim meczu gospodynie zawodów, dzięki swoim snajperkom Paulinie Haszczyc i Karolinie Pustelnik pokonały rówieśniczki z ZSTiL aż 5 do 0. W trzecim meczu, po remisie z GP 1, aby się liczyć w rozgrywkach, dziewczyny z LO musiały wygrać z zespołem ZSTiL. Nie przyszło to łatwo. Dziewczyny z „Resortówki” obudziły się po porażce z gospodyniami i stawiły opór broniącym tytułu. Po dobrym meczu padł wynik 4 do 2 na korzyść podopiecznych Tomasza Mańki. W czwartym meczu pretendentki do tytułu okropnie męczyły się z twierdzą gimnazjalistek na straży, której stała, najlepsza bramkarka tego turnieju. Golkiperka Rekordu Bielsko-Biała nie dała się pokonać nawet z rzutu karnego. Kolejny raz jednak zadecydowała końcówka, w której najmłodsze zawodniczki tym razem straciły dwie bramki.

Przedostatnie spotkanie to mecz o III miejsce, w którym niespodziewanie dzięki dwóm bramkom zawodniczki z numerem 14 na koszulce Chrószcz G. ZSTiL pokonał GP 1. W ostatnim meczu zagrały między sobą drużyny co roku rywalizujące o I miejsce ZS ”Silesia” i LO. Już na początku szybko zdobyły bramkę dotychczasowe mistrzynie. Tym razem jednak gospodynie zdołały odrobić straty i zdetronizować koleżanki z liceum. Podopieczne Mariusza Maławego okazały się mało gościnne wygrywając wszystkie spotkania, zdobywając tym samym Puchar Dyrektora MOSiRu. Zawody sędziowali: Tomasz Zużałek i Łukasz Podkański. Zawody uroczyście rozpoczął dyrektor ZS „Silesia” pan Kazimierz Borawski, zaś zakończył dyrektor MOSiRu pan Adam Leśnik.

Przebieg rywalizacji:

LO – GP 1 1 : 1 (Durkalec K. 4, Wojtyła K. 20)
ZS „Silesia” – ZSTiL 5 : 0 (Pustelnik K. 4, 9, 20, Haszczyc P. 5, 11)
LO – ZSTiL 4 : 2 (Wojtyła K. 6, 14, Grygierczyk K. 4, 5, Czyż A. 19, Basiaga O. 7)
ZS „Silesia” – GP 1 2 : 0 (Pustelnik K. 17, 20 ‘)
GP 1 – ZSTiL 0 : 2 (Chrószcz G. 14, 15)
ZS „Silesia” – LO 2 : 1 (Grygierczyk K. 1, Haszczyc P. 8, Jurzak J. 17)

Klasyfikacja drużynowa: I ZS „Silesia” (9 pkt.), II LO (4 pkt.), III ZSTiL (3 pkt.), IV GP 1(1 pkt.)

Najskuteczniejsza zawodniczka: Karolina Pustelnik ZS „Silesia”
Najlepsza bramkarka: Marcelina Walaszek GP 1
Najlepsza zawodniczka: Katarzyna Wojtyła

Skład zwycięskiej drużyny Zespołu Szkół „Silesia”: Paulina Haszczyc, Karolina Pustelnik, Justyna Jurzak, Zofia Waliczek, Łucja Krzyżewska, Justyna Rozum, Sabina Pochopień, Anna Pisarek.

Mariusz Maławy

Piłka nożna halowa w żeńskim wydaniu · fot. Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.