czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

• 29 marca 2010
  • wyświetleń: 1167

LUKS Zabrzeg na dwóch imprezach

27 marca w Chorzowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży-Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w biegach przełajowych. Wspaniale spisał się zawodnik LUKS Zabrzeg Marcin Durkalec zdobywając brązowy medal w biegu na 5km.

W stawce 115 biegaczy w tym samym biegu 32. miejsce zajął Jakub Rdzanek. Wśród 112 dziewcząt na dystansie 3km. 76. miejsce zajęła Paulina Kretschmer. W klasyfikacji zespołowej wojewodztw zwyciężyło śląskie przed lubelskim i wielkopolskim. W klasyfikacji klubowej wśród 149 sklasyfikowanych klubów LUKS zajął wysokie 20. miejsce. Zwyciężył Agros Zamość przed WLKS Siedlce i RKS Łódź.

Dzień później młodzi biegacze MOSIRu Czechowice wzięli udział w biegach przełajowych o Patere "Dziennika Zachodniego" i śląskiego TKKF. Biegi odbyły się w Dąbrowie Górniczej. Na dystansie 8OOm w kategorii dziewcząt 3. miejsce zajęła Paulina Koziol, 4. była Sandra Janosz, a 5. Oliwia Kwaśniak. Wśród młodziczek na 1500m zwyciężyła Mistrzyni Śląska na 600m Karolina Halas, 4 m. zajęła Kamila Przemyk, 5. była Marta Gruszecka, a 7. Kamila Waleczek.

W kategorii juniorek na 3km - 4m. zajęła Agnieszka Czyszczon. Wśród chłopców na 800m zwyciężył posiadacz najlepszego wyniku w Polsce na 60m - Szymon Jedynski. Mlodzicy biegali na 1500m i tutaj 2m zajął wicemistrz Śląska na 60m przez plotki i 1000m - Marcel Marszalek. W kategorii juniorów na 3km. - 2. był Jakub Rdzanek, a 3. członek kadry narodowej juniorów na 400m - Marcin Londzin.