czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 31 marca 2010
  • wyświetleń: 1159

UMKS 3 w międzynarodowym turnieju

Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy UMKS "3" Czechowice-Dziedzice w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR Zabrze.

Reklama

Turniej został zorganizowany przez klub sportowy Górnik Zabrze i został rozegrany w hali w Zabrzu. Każdy mecz trwał 30 minut, zespoły grały nietypowo jak na hale bo w pełnych jedenastoosobowych składach.Nasi zawodnicy zostali przydzieleni do grupy B a ich przeciwnikami były drużyny Górnika Zabrze(rocznik 1994) oraz drużyna z Japonii Takigawe Kobe I. W grupie A natomiast rywalizowały ze sobą drużyny Górnika Zabrze(rocznik 1995) oraz Sparty Prudnik i Takigawe Kobe II.

Zwycięscy grup rywalizowali ze sobą o miejsce pierwsze, zespoły z drugiego miejsca w grupie grały mecz o miejsce trzecie natomiast zespoły z trzecich miejsc w swojej grupie grały mecz o miejsce 5. Nasza drużyna złożona była z zawodników z rocznika 1994 i 1995.

W pierwszym meczu turnieju naszej drużynie przyszło zmierzyć się z drużyną z Japonii i już po pierwszych minutach nasi zawodnicy objęli prowadzenie. Znakomite prostopadle podanie wzdłuż linii otrzymał Michał Adamus, który markując strzał prawą nogą całkowicie zmylił obrońcę i nie zastanawiając się mocno uderzył lewą nogą w długi róg bramki przeciwnika zdobywając prowadzenie. Po kilku minutach znów gol dla naszych zawodników i znów Michał Adamus nie daje szans bramkarzowi drużyny przeciwnej wykorzystując znakomite prostopadłe podanie z głębi pola. Po tych bramkach mecz się wyrównał jednak do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

W drugi spotkaniu przeciwnikiem naszej drużyn był zespól Górnika Zabrze. Nasi chłopcy podeszli do tego spotkania bez respektu dla przeciwnika. Był to mecz twardej walki w którym akcja przenosiła się z jednego pola bramkowego pod drugie. W 10 min. spotkania nasi zawodnicy wykonywali rzut wolny z głębi pola, błąd popełnili obrońcy Górnika co skrzętnie wykorzystał Michał Adamus,Który mądrze posłał piłkę w długi róg bramki. Po wznowieniu gry piłkarze Górnika rzucili się do odrabiania strat ale ich akcje dobrze rozbijali nasi obrońcy. Dopiero na 5 minut przed zakończeniem spotkania Górnik doprowadził do wyrównania. Napastnik gości otrzymał podanie z lewego skrzydła i płaskim strzałem pokonał Marcina Janusza.Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Po rozegraniu meczów grupowych nasz klub uzyskał tyle samo punktów co Górnik Zabrze i miał taki sam stosunek bramek, dlatego by wyłonić zwycięzcę grupy zarządzono rzuty karne. Niestety szczęście w karnych nam nie dopisało i po pudle Przemka Matejko do finału awansował Górnik Zabrze.

W meczu o 3 miejsce przeciwnikiem naszego zespołu ponownie była drużyna Górnika Zabrze(rocznik 1995). Pomimo wielu okazji dla naszej drużyny w regulaminowym czasie gry bramki nie padły i do wyłonienia zwycięzcy znów potrzebne były rzuty karne. Tym razem los uśmiechnął się do naszych zawodników którzy wygrali w karnych 3-2. W meczu o pierwsze miejsce Górnik Zabrze(rocznik1994) uległ Sparcie Prudnik w rzutach karnych 5-4.

Klasyfikacja końcowa:
1. Sparta Prudnik
2. Górnik Zabrze(rocznik 1994)
3. UMKS "3" Czechowice-Dziedzice
4. Górnik Zabrze(rocznik 1995)
5. Takigawe Kobe I
6. Takigawe Kobe II

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik naszego klubu Michał Adamus.

Gratulujemy młodym zawodnikom oraz trenerom wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekunami drużyny był pan Michał Gazda i pan Sławomir Błachut.

UMKS "3" Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.