Sport

  • 9 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 1905

Czechowicka Amatorska Liga Piłkarska

Dzięki powstaniu w Czechowicach-Dziedzicach obiektu z boiskiem piłkarskim ze sztuczną trawą, zaistniała możliwość zorganizowania rozgrywek piłkarskich podobnych do tych odbywających się z powodzeniem w sąsiednich miejscowościach (Pszczyna, Bielsko-Biała).

Czechowicka Amatorska Liga Piłkarska


Nowatorskim zamysłem ligi w naszym mieście jest ich amatorski charakter nie tylko z nazwy. Status amatora mają piłkarze nie występujący w rozgrywkach piłkarskich PZPN. Czynni piłkarze mają możliwość rywalizacji reprezentując okoliczne kluby piłkarskie, grające w różnych klasach rozgrywkowych. Trzeba w końcu podjąć ryzyko organizacji w Czechowicach typowo amatorskiej ligi. Z powodzeniem funkcjonuję Pszczyńska Amatorska Liga Piłkarska licząca ponad 30 zespołów również z reprezentantami naszego miasta w II Lidze.

Dotychczasowe rozgrywki w Czechowicach biorąc pod uwagę ryzyko zbyt małej ilości chętnych drużyn dopuszczały grę czynnych zawodników. Niewątpliwie wypatrzyło to idee amatorskich rozgrywek, gdyż kilku graczy w każdej ekipie było w cyklu treningowym i siłą rzeczy byli lepiej przygotowani od tych, którzy już zakończyli swoją przygodę z piłką nożną, ale bardzo chętnie pograli by z podobnymi sobie. Propozycja tych rozgrywek jest przede wszystkim i wyłącznie skierowana dla tych, których zniechęcała gra z drużynami gdzie jeden, czy kilku zawodników z klubów piłkarskich decydowało o końcowym wyniku. Reasumując, może drużyn w tej formule nie znajdzie się zbyt wiele, ale postawimy na jakość nie na ilość. Optymalnym wariantem na początek jest 8 zespołów, ewentualnie 10. Przy mniejszej ilości, aby nie zmarnować entuzjazmu kilku ekip są brane pod uwagę dwie rundy (mecz i rewanż).

Ze względu na jedyny dostępny termin, rozgrywki będą się odbywać w soboty w godzinach popołudniowych. Ligę można zacząć nie wcześniej niż 17 kwietnia, przy ewentualnych problemach z chętnymi drużynami możemy opóźnić start o tydzień, czyli 24 kwietnia. Jak już wspomniałem wcześniej, logistycznie nie jesteśmy w stanie przeprowadzić rozgrywek dla więcej niż 10 zespołów. Dlatego przy ewentualnym większym zainteresowaniu decyduję kolejność zgłoszeń.

Specjalna informacja dla drużyn grających w PALPie: harmonogram będzie uwzględniał wasz udział w pszczyńskich rozgrywkach, tak aby godziny się nie dublowały, jednak będzie bywało tak, że i tu i tam rozegracie swoje mecze w tym samym dniu.

Wszystkich przedstawicieli zainteresowanych drużyn proszę o wstępną deklarację udziału drogą mailową na adres mariowf@interia.pl, bądź pod numerem telefonu 501 525 290. Jednak proszę o kontakt konkretnych drużyn, które będą naprawdę zainteresowane grą. Regulamin rozgrywek przedstawiony na spotkaniu organizacyjnym będzie restrykcyjny, aby wyeliminować zespoły mało poważnie podchodzące do tematu.

Jeszcze jedno. Uprzedzając pretensje wszystkich o stosowanie się do regulaminu obiektu. Na czechowickim Orliku jest zakaz gry nie tylko w wkrętach, ale nawet w korkach i lankach. Wiem, że jest to bardzo dziwne, gdyż przy mokrej nawierzchni łatwo o kontuzję. Jednak chcąc grać musimy się dostosować do regulaminów, które szczegółowo zostaną przedstawione na spotkaniu organizacyjnym.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek 15 kwietnia o godzinie 18 w kawiarni na stadionie MOSiRu.

Mariusz Maławy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.