Sport

  • 10 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 1215

Zwycięstwo piłkarzy ręcznych ZSTiL

Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Czechowic-Dziedzic do Rudnika koło Raciborza na zawody półfinałowe województwa śląskiego w piłce ręcznej chłopców.

W turnieju, w którym brali udział przedstawiciele czterech rejonów, reprezentant rejonu bielsko-żywieckiego – ZSTiL - okazał się najlepszy, zostawiając w pokonanym polu bardziej faworyzowane drużyny z miast o większych tradycjach w tej dyscyplinie sportu. Warto dodać, że zarówno w pierwszym jak i drugim spotkaniu chłopcy z popularnej „Resortówki” okazali się wyraźnie lepsi od swoich rywali z Raciborza i Jastrzębia – Zdroju.

Swoją postawą i grą zasłużyli w pełni na ten sukces, który ma także wymiar historyczny, gdyż po raz pierwszy przedstawiciel powiatu bielskiego na poziomie szkół ponadgimnazjalnych uzyskał awans do finału wojewódzkiego w grach zespołowych. Jak będzie w dalej przekonamy się w połowie kwietnia, gdyż na ten termin zaplanowany jest wielki finał w Zawierciu z udziałem czterech najlepszych drużyn w województwie śląskim, wśród nich - wierzymy, że nie bez szans - będą uczniowie z Czechowic –Dziedzic.

Skład zwycięskiej drużyny piłkarzy ręcznych Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych:
Mateusz Wieczorek, Adam Siwiec, Michał Bryś, Sebastian Pochopień, Patryk Wiewióra, Damian Kozłowski, Rafał Wich, Rafał Brzuchalski, Dłóciok Wojciech, Polański Bartosz, Langer Łukasz

Turniej 1/2 finału woj. śląskiego
31 marca 2010 r. /środa/ Rudnik k.Raciborza

Półfinały
ZSTiL Czechowice-Dz - Racibórz 20:12 
Jastrzębie Zdrój - Żory 15:14

mecz o 1-sze miejsce 
ZSTiL Czechowice-Dziedzice -  Jastrzębie Zdrój  25:16

aka / czecho.pl, źródło: ZSTiL

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.