Sport

  • 6 maja 2010
  • wyświetleń: 2963

Czechowiczanin w reprezentacji Polski

Duże wyróżnienie spotkało Marcina Londzina reprezentującego MOSiR Czechowice i LUKS Zabrzeg. Marcin został powołany do reprezentacji Polski juniorów i wystąpi w sztafecie 4x400m w międzynarodowym mitingu w Bydgoszczy w dniu 7 czerwca.

Marcin trenuje lekkoatletykę od 12 roku życia w sekcji lekkoatletycznej MOSiRu i czyni systematyczne postępy. W roku ubiegłym po zdobyciu brązowego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Marcin wyznał redaktorowi Gazety Czechowickiej, że marzy o powołaniu do kadry narodowej i starcie w silnie obsadzonym mitingu międzynarodowym.Jego marzenie się spełniło dzięki talentowi i ciężkiej pracy na treningach.Teraz marzy o starcie na Olimpiadzie ale czy jest to możliwe przygotować takiego zawodnika na dziurawej bieżni MOSiRu i malej salce w "resortówce"? Na razie Marcin nie ma zamiaru opuszczać Czechowic w poszukiwaniu lepszych warunków treningowych.Zawodnik pobiera stypendium sportowe przyznane przez Urząd Miejski w wysokości 150 zł miesięcznie.

Do kadry narodowej w biegach górskich zostali powołani kolejni zawodnicy sekcji biegowej MOSiRu Marcin Durkalec i Jakub Rdzanek będą reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy w biegach górskich we Włoszech a w kolejce czekają następni utalentowani sprinterzy i biegacze.Kto im pomoże w zabezpieczeniu odpowiednich warunków treningowych?

Jan Kobedza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.