Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 12 maja 2010
  • wyświetleń: 760

Finał Powiatowej Ligi Żaków

8 maja w Dankowicach odbył się trzeci finałowy turniej Powiatowej Ligi Żaków. W Lidze uczestniczyło 8 zespołów.

W dwóch pierwszych turniejach w systemie „każdy z każdym” rozgrywano mecze w dwóch grupach po 4 drużyny. Grupa I: GLKS Wilkowice, PKS Millenium Porąbka, UMKS „Trójka” II, CSW Kozy. Grupa II: Pasjonacik Dankowice, Drzewiarz Jasienica, Przełom Kaniów, UMKS „Trójka” I. Nasz klub ze względu na sporą liczebność zawodników wystawił do rozgrywek dwa zespoły. Finałowy turniej polegał na rywalizacji dwóch najlepszych drużyn z obu grup o miejsca 1-4, oraz trzecia czwarta ekipa z grup grała o miejsca 5-8. UMKS „Trójka” I w grupie dwa razy w eliminacjach do turnieju finałowego pokonała wszystkich rywali prócz gospodarzy. W obu przypadkach po prowadzeniu na początku meczu musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając 2 : 1. Drugi nasz zespół zajął w turniejach rundy wstępnej dopiero czwarte miejsce w grupie i zagrał w finałowej rozgrywce o miejsca od 5 do 8.

W turnieju finałowym nasz drugi zespół pokonał w meczu o 5 miejsce Przełom Kaniów 2 do 1. Pierwsza drużyna w pierwszym meczu wygrała z PKS Millenium Porąbka 1 : 0, następnie CSW Kozy 2 : 0. W meczu o mistrzostwo „żacy” z Czechowic musieli kolejny raz uznać wyższość starszych kolegów z Dankowic. Dlaczego starszych? Dlatego, że nasz zespół opiera się głównie na roczniku 2000, zaś nasi rywale grali rocznikiem 1999. W tamtym roku zajęliśmy trzecie miejsce, czyli jest progresja wyników. W przyszłym sezonie optymalnym rocznikiem dla kategorii wiekowej „żacy” będzie 2000, w którym mamy bardzo zdolne dzieciaki. Dla porównania zwycięzca tegorocznej edycji Powiatowej Ligi Żaków, czyli Dankowice w roczniku 2000 nie będą w stanie wystawić drużyny. Dlatego gorące brawa dla wicemistrzów.

10 maja drużyna „żaków” rozpoczęła rywalizację w lidze BOZPN. 12 drużyn zostało podzielone na 4 grupy 3 drużynowe, gdzie zagrają 6 turniejów „każdy z każdym”. Nasza drużyna w tej edycji trafiła na wyjątkowo silnych przeciwników Zaporę Wapienica oraz faworyzowaną drużynę Podbeskidzia z rocznika 1999. W pierwszym meczu między gospodarzami Podbeskidziem i Wapienicą padł remis 2 : 2, następnie nasza drużyna wygrała z Zaporą aż 7 do 0. W ostatnim meczu po bardzo zaciętym meczu gospodarze pokonali nas 3 do 1. Jednak warto dodać, że nasz zespół w obu turniejach zagrał bez kontuzjowanego lidera drużyny Tomasza Dzidy, który już w kolejnych turniejach wzmocni UMKS.

W najbliższą sobotę „żacy” zagrają w przedostatniej kolejce Pszczyńskiej Ligi Żaków, gdzie mają minimalna stratę do rówieśników z Iskry Pszczyna, zajmując II miejsce w stawce 8 drużyn.

Mariusz Maławy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.