Sport

  • 16 maja 2010
  • wyświetleń: 1472

Rozgrywki Vita Life zakończone

8 maja na kręgielni "Wodnik" zakończyły się turniejowe zmagania pod patronatem Vita Life, organizowanego przez Młodzieżową Radę Miejską. Cykl turniejów m.in. w darta, kręgle czy bilard, rozpoczął się w grudniu 2009 roku.

W sobotnie majowe przedpołudnie odbył się turniej w kręgle. Po raz kolejny zwyciężył Przemek Światłowski, czym przypieczętował swój tryumf w całym cyklu. Drugie miejsce z niewielką stratą dla Szymona Światłowskiego. Trzeci był Rafał Walusiak, a tuż za podium znalazł się Piotr Majer.

W turnieju nie uczestniczył będący na drugim miejscu Piotr Capik, ale w związku z tym, że w klasyfikacji generalnej brano pod uwagę cztery najlepsze turnieje nie przeszkodziło mu to w zdobyciu wicemistrzostwa.

Stawkę najlepszych w klasyfikacji generalnej uzupełnił Szymon Światłowski zajmując trzecie miejsce, który do ostatnich rundy miał szansę na wyprzedzenie Pana Piotra, lecz do osiągnięcia celu zabrakło zaledwie kilkunastu punktów.

Czołówka Vita Life Bowlings Championship:

1. Przemek Światłowski
2. Piotr Capik
3. Szymon Światłowski
4. Rafał Walusiak
5. Piotr Majer

Niedługo po zakończeniu zmagań w kręgle, zjawili się zawodnicy grający w bilard. Ostatni turniej przyniósł wiele emocji, ponieważ szanse na dwa wolne miejsca na podium miały cztery osoby.

W turnieju zwyciężył Andrzej Szczyrbowski, jednak miejsca jego konkurentów spowodowały, że do podium cyklu zabrakło mu 2 pkt. Drugi był mistrz cyklu Paweł Kosmaty a trzeci Tomasz Smalcerz, co pozwoliło mu wskoczyć najniższy stopień podium Vita Life Bilard Championship.

Dzięki czwartemu miejscu w sobotę Adam Ciapka obronił pozycję wicelidera cyklu. Należy wspomnieć, że czwarty w klasyfikacji generalnej był Mariusz Szewczyk ze stratą jednego punktu do podium. Stawka była bardzo wyrównana, Między drugim a piątym zawodnikiem różnica wyniosła 5 pkt. Cały cykl zdominował Paweł Kosmaty.

Czołówka Vita Life Bilard Championship:

1. Paweł Kosmaty
2. Adam Ciapka
3. Tomasz Smalcerz
4. Mariusz Szewczyk
5. Andrzej Szczyrbowski

Na wieczór został zaplanowany turniej w DART. Także i w tu sprawa podium była otwarta. Po rozegraniu fazy grupowej i dwóch tur w systemie brazylijskim a przed walką o medale znany był ostateczny skład najlepszej trójki w cyklu.

Czwarte miejsce wywalczył w sobotnim turnieju Maciej Adamiec. Trzeci był Rafał Walusiak, co dało mu najniższy stopień podium w generalce (z przewagą jednego punktu nad Łukaszem Alefierowicz). W finale po raz kolejny zmierzyli się Arkadiusz Sikora (zapewnił sobie zwycięstwo w cyklu) i Bartek Obracaj (wicemistrz). Lepszy okazał się Arkadiusz Sikora.

Czołówka Vita Life Dart Championship:

1. Arkadiusz Sikora
2. Bartek Obracaj
3. Rafał Walusiak
4. Łukasz Alefierowicz
5. Jacek Walusiak

Po zakończeniu turniejów zostały wręczone puchary dla najlepszych, a czołowej szóstce każdego cyklu zostały przydzielone nagrody rzeczowe.

- "W imieniu Młodzieżowe j Rady Miejskiej i wszystkich uczestników chciałbym serdecznie podziękować w szczególności firmie Vita Life za objęcie patronatem całego cyklu, gospodarzom Kręgielni Wodnik za udostępnienie lokalu do rozgrywania zawodów, Urzędowi Miasta, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, jak również Miejskiemu Domu Kultury oraz wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji tego przedsięwzięcia." - powiedział Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Rafał Walusiak.

Zdjęcia oraz klasyfikacje końcowe będzie można wkrótce znaleźć na: http://www.mrm.czechowice-dziedzice.pl/vitalife class=dodaj target=_blank>
http://www.mrm.czechowice-dziedzice.pl/vitalife

Wezdiw / klub.czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.