czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 14 czerwca 2010
  • wyświetleń: 1394

Mistrzowskie starty lekkoatletów

15 maja i 2 czerwca w Sosnowcu odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Ogólnopolski Miting Młodzików. W zawodach doskonale zaprezentowali się czechowiccy lekkoatleci reprezentujący LUKS Zabrzeg, zdobywając 9 medali w Mistrzostwach Śląska i 4 w Mitingu Młodzikow.

W mistrzostwach Śląska wspaniale zaprezentował się Marcin Londzin, zdobywając dwa złote krążki w biegach na 200 i 400m z doskonałymi wynikami 21.89 i 49.50s. W biegu na 200m uzyskał I klasę sportowa. Złote medale zdobyli Wiktoria Szlagor w rzucie oszczepem i Jakub Rdzanek w biegu na 3000m. Srebrny medal zdobyła sztafeta 4x100m w składzie: Marcin Durkalec, Jakub Rdzanek, Marcin Londzin i Konrad Nocoń. Brązowe medale padły łupem Pauliny Kretschmer w chodzie na 5km, Konrada Noconia w skoku w dal, a także Marcina Durkalca w biegu na 1500m oraz Pawła Durkalca w biegu na 2000m z przeszkodami.

W Ogólnopolskim mitingu Młodzików srebrne medale zdobyli: Szymon Jedyński w biegu na 100m, Krzysztof Kajstura w biegu na 1000m oraz Marcel Marszalek w rzucie oszczepem. Ponadto Marcel zdobył brąz w skoku wzwyż. Dobre wyniki uzyskali również Karolina Bumbar w skoku w dal, Justyna Halas i Elżbieta Glogowska w biegu na 200m oraz 11-letni Dawid Zelazny w biegu na 1000m.

W dniach 5 i 6 czerwca w Częstochowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Lekkiej Atletyce z udziałem reprezentantów województw opolskiego i śląskiego. Czechowiccy lekkoatleci zdobyli 7 medali: zł - Wiktoria Szlagor w rzucie oszczepem i Marcel Marszalek w ośmioboju. Srebrne medale zdobyli: Marcin Londzin w biegach na 100 i 200m, Paweł Durkalec w biegu na 3000m z przeszkodami i Paulina Kretschmer w chodzie na 5km. Paulina uzyskała nominację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 lipca w Zielonej Górze. Brązowy medal zdobył Jakub Rdzanek w biegu na 1500m.

Jan Kobedza

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.