czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 6 maja 2004
  • wyświetleń: 771

Uwaga na rowery

Reklama

Policjanci z Bielska-Białej, Szczyrku i Czechowic-Dziedzic poszukują sprawców kradzieży rowerów. Wraz z nadejściem wiosny, zwiększa się zapotrzebowanie na sprzęt rowerowy. Wśród amatorów tej dyscypliny sportowej, znajdują się i tacy, którzy chętnie skorzystają z tzw. nadarzającej się okazji. Chodzi tutaj o okazje niezgodne z prawem czyli kradzieże rowerowe, do których – jak wynika z codziennych statystyk - w ostatnim czasie dochodzi coraz częściej. Tylko we wtorek doby skradziono cztery rowery:

- w godz. 14.00 – 15.00 z klatki schodowej bloku przy ul. Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach skradziono rower MERIDA o wartości ok. tysiąca dwustu złotych. W godz. 18.00-19.00 nieznany sprawca skradł stojący na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej rower górski marki OSCAR o wartości półtora tysiąca złotych, a nocą z 3/4 maja z terenu posesji przy ul. Kwiatowej w Szczyrku doszło do kradzieży dwóch rowerów, których wartość przekracza półtora tysiąca złotych.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą roweru?

Oznakuj widocznie rower w firmie do tego upoważnionej.
Oznakuj niewidocznie, tj.
- np. nanieś swoje inicjały lub inne znane Tobie znaki na siodełku, ramie, przerzutkach,
- włóż kartkę ze swoimi danymi do wnętrza kierownicy, ramy, siodełka,
- sfotografuj rower.
Przechowuj kartę gwarancyjną w mieszkaniu, nie w schowku wraz z rowerem.
Nie przechowuj roweru na niezabezpieczonych kondygnacjach (balkony, loggie) oraz w pomieszczeniach piwnicznych (z reguły z ażurowymi , słabymi drzwiami).
W celu zminimalizowania strat - nie przechowuj wszystkich rowerów rodziny w jednym pomieszczeniu.
Nie kupuj roweru pochodzącego z niewiadomego źródła. Spisz umowę kupna - sprzedaży, w której będą zapisane dane osobowe sprzedającego. Niejeden dziś płacze, po dokonaniu bardzo "korzystnej" transakcji ...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.