Sport

  • 30 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1042

Najmłodsi piłkarze na podium

Nasi najmłodsi piłkarze z rocznika 1999 i 2000 uczestniczyli 28 sierpnia w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dni Powiatu Bielskiego.

W gronie 8 zespołów rywalizowały dwie drużyny ze Słowacji i jedna z Czech. Nasi podopieczni przegrali tylko jeden mecz 0 do 1 w półfinale ze zwycięzcami turnieju, co spowodowało ich grę o III miejsce. Tam podobnie jak w grupie pewnie pokonali CSW Kozy i stanęli na najniższym szczeblu podium. 

W pierwszym meczu grupowym wygrana z gospodarzami z Porąbki 2:0, w drugim 2:1 z MSK Namestowo II i ostatni wygrany mecz grupowy z CSW Kozy 5:2. Do półfinału z I grupy awans wywalczyli Rekord Bielsko-Biała i MSK Namestowo I, zaś z II grupy UMKS "Trójka" i CSW Kozy. W pierwszym meczu półfinałowym pewnie wygrali piłkarze Rekordu zaś nasza drużyna minimalnie po bardzo wyrównanym spotkaniu uległa, tracąc bramkę w ostatniej minucie gry. W meczu o III miejsce nasi piłkarze rozgoryczeni uczestnictwem tylko w finale pocieszenia nie powtórzyli już wysokiej wygranej z grupy. Wygrali w skromniejszym stosunku 2:0. W finale drużyna z Namestowa odwdzięczyła się Rekordowi za porażkę w grupie pokonując ich 2:0.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Tomasz Dzida. Skład drużyny: A. Granatowski, M. Wieczorek, G. Abramek, J. Przewoźnik, P. Strączek, M. Borgieł, J. Wojtyła, A. Iciek, D. Byrdziak, T. Zosuł, T. Dzida, M. Lech, H. Żmuda, B. Przewoźnik.

Mariusz Maławy/umks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.