czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 września 2010
  • wyświetleń: 1996

Rusza Beskidzka Lidze Maluchów

UKS "Orlik 2012 Czechowice – Dziedzice" w porozumieniu z Beskidzkim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej zorganizował Beskidzką Ligę Maluchów dla dzieci z roczników 2001 i młodsi.

27 września zaczynają się rozgrywki piłkarskie w Beskidzkiej Lidze Maluchów. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny: BBTS Bielsko-Biała, Podbeskidzie Bielsko-Biała, BTS Rekord Bielsko-Biała, UKS Orlik2012 Czechowice-Dziedzice.

Pierwszy turniej rozpocznie się o 16.00 na boisku Orlik 2012, które znajduje się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach–Dziedzicach.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej.
Zarząd i Rodzice
UKS„Orlik 2012 Czechowice – Dziedzice”

---------

Sprostowanie:

Witam wszystkich zainteresowanych naszym Uczniowski Klub Sportowy ORLIK2012 Czechowice - Dziedzice i rozgrywkami w Beskidzkiej Lidze Maluchów 2010/2011. Cieszę się, że temat cieszy się takim zainteresowaniem, ponieważ jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w naszym regionie. Jednak z żalem czytam komentarze rozżalonych internautów pod adresem naszego Trenera, któremu my - rodzice trenowanych dzieci, nie mamy nic do zarzucenia a wręcz przeciwnie z podziwem obserwujemy jego podejście do małych piłkarzy.

Chciałem sprostować kilka pytań pojawiających się w tym artykule a także we wcześniejszych.

Jesteśmy Uczniowskim Klubem Sportowym zarejestrowanym w Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej. Wszyscy w Klubie działamy społecznie nie biorąc za naszą prace żadnego wynagrodzenia. Jako rodzice sami zdecydowaliśmy o płaceniu składek, które w całości są przeznaczone na potrzeby naszych dzieci. Jak ktoś ma dzieci w wieku szkolnym, to wie że w szkole rodzice też się składają na różne pomoce dydaktyczne, chociaż edukacja w naszym kraju jest bezpłatna.

Uczniowski Klub Sportowy ORLIK2012 Czechowice - Dziedzice, zrodził się z potrzeby grania w piłkę nożną naszych dzieci. Powstał on dzięki zaangażowaniu rodziców, Animatora na Orliku - Pana Andrzeja oraz Dyrektora Szkoły przy której został wybudowany Orlik2012.

Widząc ile radości sprawiały naszym dzieciom rozgrywki w Pszczyńskiej Lidze Maluchów w zeszłym sezonie, zaproponowaliśmy Beskidzkiemu Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej w Bielsku – Białej, aby zorganizować wzorem Pszczyńskiej Ligi taką samą u nas - Beskidzką Ligę Maluchów. Z tą różnicą, że my dopuścilibyśmy do rozgrywek roczniki 2001 i młodsze. Pomysł się bardzo spodobał i BOZPN wziął udział w zorganizowaniu tego turnieju. Nie ma w turnieju jakiś specjalnych nagród, najważniejsza jest gra w piłkę i to staramy się przekazać naszym młodym zawodnikom. W momencie kiedy BOZPN podjął temat Ligi, rozesłałem informację za pomocą poczty elektronicznej do klubów piłkarskich z naszego okręgu, które na stronie BOZPNu miały adres poczty elektronicznej. Ponadto ogłoszenie ukazało się również w biuletynie BOZPN i na ich stronie internetowej (jest do tej pory). Każdy miał dostęp do informacji możliwie najwcześniej, tak aby było dość czasu na przygotowanie zgłoszenia. Nabór do Beskidzkiej Ligi Maluchów prowadził BOZPN i jeżeli któreś zgłoszenie zaginęło to proszę to wyjaśnić w siedzibie BOZPN w Bielsku-Białej.

Bardzo się cieszę, że Liga się odbędzie i dziękuję pozostałym Klubom za dokonanie zgłoszenia. Mam nadzieję że dla dzieci i rodziców będzie to doskonała zabawa a dla trenerów możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń. Ponadto, życzyłbym nam wszystkim, aby w przyszłym roku drużyn biorących udział w turnieju było co najmniej dwa razy tyle. Mam także nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Na tym chciałbym zakończyć i proszę moderatora strony czecho.pl o zablokowanie komentarzy.

Pozdrawiam Mariusz Hereda
Prezes Zarządu UKS ORLIK2010 Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.