czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 23 września 2010
  • wyświetleń: 2036

Lekkoatleci najlepsi w Euroregionie

Lekkoatletyczny trójmecz między reprezentacjami Czech, Słowacji i Polski rozegrany w dniu 22 września na stadionie KS "Sprint" w Bielsku-Białej. Zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski, której trzon stanowili czechowiczanie.

Z naszych reprezentantów zwycięstwa odnieśli między innymi uczestnicy Mistrzostw Polski Młodzików Elżbieta Głogowska i Marcel Marszałek, bijąc swoje rekordy życiowe, co dobrze wróży przed najważniejszym tegorocznym startem. Ela wygrała 300m świetnym wynikiem 42,92s, a jeden z najzdolniejszych wieloboistów w Polsce - Marcel wygrał skok wzwyż i bieg na 300m doskonałymi wynikami 167cm i 39.27s. Marcel nie ma jeszcze 15 lat.

12-letnia Paulina Kozioł wygrała 300m w kategorii dzieci z rekordem życiowym 45,96s. Uczeń SP-2 Filip Grygierczyk odniósł sukces zwyciężając w biegu na 60m wśród chłopców oraz zajął 3. miejsce w rzucie piłeczką palantową. 1. miejsce zajęła sztafeta 4x200m młodziczek, w której składzie pobiegły Elżbieta Głogowska, Dominika Bajger, Justyna Hałas, uzupełnione koleżanką z Pszczyny. Pozostałe nasze sztafety 4x200m dziewcząt i chłopców oraz młodzików zajęły 2. miejsca.

Srebrny medal w biegu na 1000m chłopców zajął 11-letni Jakub Marek po kapitalnej walce ze starszymi o 2 lata kolegami. Również 2. miejsce w biegu na 60m zajęła niezwykle utalentowana 11-letnia Oliwia Kwaśniak, ambitnie walcząc ze starszymi Czeszkami i Słowaczkami. Do wysokiej formy wraca Karolina Hałas, która pięknie pobiegła 600m, zdobywając srebrny medal w kategorii młodziczek. Brązowe medale wywalczyli: Karolina Bumbar w biegu na 300m dziewcząt oraz Krzysztof Kajstura na dystansie 1000m młodzików.

Zawodnicy na podium zostali udekorowani medalami, a pierwsze szóstki również dyplomami. Za rok spotkanie w Czechach.

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.