Sport

  • 26 września 2010
  • wyświetleń: 1228

Awans UMKS 3 do finału Ligi Orlików

Znakomicie spisali się młodzi piłkarze UMKS "3" Czechowice-Dziedzice, a zarazem uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach. UMKS "3" wygrywając półfinał wojewódzki Sląskiej Ligi Orlików awansowali do ścisłego finału, w którym wystąpią cztery najlepsze drużyny z całego województwa.

W turnieju półfinałowym, który odbył się 24 września na boisku "Orlik" w Rydułtowach przeciwnikami naszych piłkarzy byli rówieśnicy z Odry Wodzisław oraz Unii Racibórz. W pierwszym spotkaniu zawodnicy Odry pokonali Racibórz 3-1, natomiast w drugim spotkali się z ekipą z Czechowic.

Nasi chłopcy od pierwszego gwizdka ruszyli do zdecydowanych ataków i już po pierwszych pięciu minutach meczu powinni wygrywać 2-0 jednak znakomicie dysponowany bramkarz Odry bronił w fenomenalny sposób. Najpierw wybronił strzał w samo okienko Michała Adamusa, a następnie znów obronił strzał Adamusa w sytuacji sam na sam.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Nasza drużyna w drugiej połowie bardzo mądrze broniła i wyprowadzał niebezpieczne kontry. Dwa razy w sytuacji trzy na jeden nasi zawodnicy nie potrafili zdobyć gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Aby awansować do finału zawodnicy "Trójki"musieli wygrać z Raciborzem strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Swoje zadanie wykonali znakomicie i rozbili w puch ekipę z Raciborza strzelając 6 bramek.

Wielkie gratulacje dla całej drużyny oraz trenera za wspaniałą postawę i godne reprezentowanie Czechowic-Dziedzic na arenie województwa.

Skład UMKS: Janusz Marcin, Paluch Krystian, Jurek Paweł, Jurek Rafał, Tabor Kamil, Dyduch Mateusz, Lipka Artur, Kozłowski Bartłomiej, Adamus Michał, Matejko Przemysław, Moś Mateusz
Trener: Michał Gazda

UMKS "3"

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.