Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 12 października 2010
  • wyświetleń: 5236

Problemy z Orlikiem – ciąg dalszy

Po naszych interwencjach i tekście „Zagrożony Orlik w Czechowicach” okazało się, że sprawa nabrała tempa. Mieszkańcy oraz szef firmy budowlanej zgłosili się do nas w celu wyjaśnienia sprawy.

Problemy z Orlikiem – ciąg dalszy


Okazuje się, że obawy radnych i burmistrza Marian Błachuta, że są problem z budową boiska w ramach rządowego programu Orlik jest faktem prawdziwym. O zagrożonej budowie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach rozmawiali podczas posiedzeń komisji Rady Miejskiej.

O tym, że pojawiła się propozycja, aby budować boisko w oparciu o podwykonawców z przekazaniem na miasto cesji płatności – też jest faktem prawdziwym. Nie ma jednak – jak pisaliśmy - możliwości przesunięcia terminu realizacji Orlika. - Są ustalone sztywne kryteria do spełnienia w ramach tego programu. Reżim czasowy w tym przypadku jest ogromny – mówił na spotkaniu z radnymi szef miasta Marian Błachut.

Po naszych interwencjach okazało się, że szef firmy nie mógł osobiście być na placu budowy. Stąd też wzięło się część problemów, obawy radnych i nasza interwencja.

Obecnie szef firmy obiecał, że nie powinno być do końca inwestycji już żadnych problemów. Urzędnicy, z którymi rozmawialiśmy nie podchodzą do sprawy z wielkim entuzjazmem, ale mają nadzieję, że podpisany nowy harmonogram zostanie wypełniony i firma wywiąże się z umowy. Czas pokaże czy będziemy się wkrótce cieszyć nowym Orlikiem. Jeśli „czarny scenariusz”, o którym pisaliśmy się potwierdzi będzie trzeba i przystąpić do konkursu za rok.

SK

---

Informacja z 11 października 2010 roku:

Problem z budową boiska w ramach rządowego programu Orlik mają nie tylko mieszkańcy Bestwiny. Zagrożona jest również budowa Orlika przy Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach. Choć na placu budowy stoi ciężki sprzęt to nie jest już tajemnicą, że firma, która miała budować boisko boryka się z kłopotami finansowymi.

Pojawiła się propozycja, aby budować boisko w oparciu o podwykonawców z przekazaniem na miasto cesji płatności. Nie ma jednak możliwości przesunięcia terminu realizacji Orlika. - Są ustalone sztywne kryteria do spełnienia w ramach tego programu. Reżim czasowy w tym przypadku jest ogromny – mówi szef miasta Marian Błachut.

Na chwilę obecną rozważa się wycofanie się z tej inwestycji w tym roku i przystąpienie do konkursu za rok, w ramach programu ”ORLIK 2012”.

SK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.