Sport

  • 15 listopada 2010
  • wyświetleń: 1756

Siatkarze MTS Winner wygrywają

Wszystkie grupy wiekowe siatkarskiego klubu z Czechowic-Dziedzic odniosły zwycięstwa w rozgrywkach ligowych w miniony weekend.

Rozpoczęli w piątek Kadeci prowadzeni przez trenerkę Agatę Krywult. Po dobrej grze pokonali drużynę MCKiS Jaworzno 3:1 (25:20, 23:25, 25:15, 25:15). Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać dobre akcje Winnersów. Na specjalne wyróżnienie zasłużyła gra zagrywką całego zespołu, a personalnie - kolejny, bardzo dobry występ zanotował libero zespołu Marcin Adamczyk.

Siatkarską sobotę w Gimnazjum 2 zainaugurowali swoimi występami Młodzicy MTS pod wodzą trenera Romana Gila. W swoich dwóch występach (ta grupa wiekowa gra systemem turniejowym) kolejno pokonali SiKTReT Gliwice 2:0 (25:15, 25:17), a następnie TS Volley Rybnik 2:0 (25:15, 26:24). Dzięki tym wygranym, młodzi siatkarze z naszego miasta wyszli na prowadzenie w swojej grupie.

O godzinie 16-tej "mecz weekendu" rozegrali seniorzy, prowadzeni przez trenera Romana Gila. Po bardzo dobrej grze, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach, pokonali mocnego rywala - KS Halny Węgierska Górka 3:1 (25:16, 25:20, 16:25, 25:21). Zdobyte 3 pkt (wygrana 3-0 i 3-1 premiowana jest 3 pkt; za 3-2 wygrany ma 2 pkt a przegrany 1pkt) pozwoliły awansować siatkarzom MTS Winner na trzecie miejsce w tabeli. I zrównać się punktami z obecnym wiceliderem, właśnie Halnym Węgierska Górka. Do zakończenia tego etapu rozgrywek pozostało jeszcze każdej drużynie do rozegrania po dwa mecze. Cztery pierwsze ekipy awansują do kolejnej rundy, w której rozgrywane będą mecze o awans do II ligi. W najbliższy weekend siatkarze grają wyjazdowy mecz z BBTS Włókniarz (obecnie 7 m-ce w tabeli), a w niedzielę 21.bm podejmują inną drużynę z Bielska-Białej - AZS ATH (aktualnie na 4-tym miejscu). Zapowiadają się duże emocje i już dzisiaj warto pomysleć o kibicowaniu naszym siatkarzom w najbliższą niedzielę w Gimnazjum 2.

Wcześniej, w sobotę 20-go bm. wraz z MOSiR i GP2 zapraszamy roczniki '98 na turniej siatkówki. Szczegóły i zgłoszenia - do pani nauczyciel w-f w GP2 Agaty Krywult.

MTS Winner

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.