Sport

  • 26 listopada 2010
  • wyświetleń: 2850

Turniej Ligi Żaków

W ubiegłą sobotę dziesięciolatki z UMKS „Trójka” reprezentowali Czechowice-Dziedzice w dwóch toczących się równolegle turniejach.

Turniej Ligi Żaków


W Pszczynie odbyła się druga kolejka Pszczyńskiej Ligi Żaków, zaś w Czańcu rozpoczęła się Powiatowa Liga Żaków. Niestety do Pszczyny nasza drużyna pojechała w skromnym 5 osobowym składzie, ze względu na absencję trzech zawodników wcześniej deklarujących swoją obecność. Nasza drużyna była w osłabieniu liczebnym, grając w 5 przeciwko 7 osobowym składom. Mimo to potrafiła wygrać dwa mecze i w stawce 7 drużyn ostatecznie zajęła 4 miejsce.

W pierwszym turnieju Pszczyńskiej Ligi Żaków zajęliśmy I miejsce dlatego nie ma większej straty i są realne szanse w kolejnych turniejach na odrobienie punktów do lidera z UKS Centrum Pszczyna. W Pszczynie godnie reprezentowali nasz klub: Dawid Byrdziak, Adrian Iciek, Jakub Przewoźnik, Krystian Hebda, Grzegorz Abramek.

W Czańcu odbył się pierwszy turniej w ramach Powiatowej Ligi Żaków w halowym wydaniu. Rywalizowały następujące drużyny: UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice, CSW Kozy, GOSiR Wilkowice, PKS „Milenium” Porąbka, LKS „Pionier” Pisarzowice. Nasza drużyna zdeklasowała rywali strzelając w całym turnieju 17 bramek i tracąc tylko 1. W pierwszym meczu zdeklasowaliśmy najgroźniejszego rywala CSW Kozy 7:1 (bramki: Burian K. 6, Wojtyła J. 1). W drugim spotkaniu męczyliśmy się z Pisarzowicami wygrywając tylko 2:0 (bramki: J. Zontek, P. Strączek). W trzecim meczu pokonaliśmy Wilkowice 5 : 0 (bramki: Wojtyła J. 2, Burian K. 2, Strączek P. 1). W ostatnim meczu zaczął strzelać Mateusz Borgieł, który wcześniej miał wiele asyst. Pokonaliśmy Porąbkę 3:0, a Mateusz strzelił wszystkie 3 bramki. Skład: Borgieł M., Strączek P., Burian K., Wojtyła J. Zontek J., Wieczorek M., Kulig A., Bienko D.

W Andrzejkowy weekend nasza drużyna będzie miała wiele pracy. Najpierw w sobotę będzie gospodarzem II turnieju Powiatowej Ligi Żaków w GP 3 od godziny 10.30 do 14.00. Natomiast w niedzielę nasze drużyny z rocznika 1999 i 2000 zostały zaproszone do Górnika Zabrze na silnie obstawiony turniej. Pomimo zabaw „Andrzejkowych” , szybko regenerujących się rodziców zapraszamy do kibicowanie swoim pociechą, gdyż mamy w autobusie wolne miejsca. Jeszcze raz przypomnę: sobota 10.30 GP 3, a w niedzielę wyjazd do Zabrza (zbiórka 7.30 przed stadionem).

Mariusz Maławy / http://www.umks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.