czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 30 listopada 2010
  • wyświetleń: 4343

UMKS pierwszy w powiecie

Drużyna żaków (rocznik 2000 i młodsi) UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice zarówno w sobotę jak i w niedzielę reprezentowała naszą gminę w halowych turniejach piłkarskich.

UMKS pierwszy w powiecie


W sobotę 27 listopada nasz zespół był gospodarzem II turnieju Powiatowej Ligi Żaków. Ze względu na nie wstawienie się drużyny CSW Kozy, nasz klub wystawił dwie drużyny. Dlatego w II turnieju Powiatowej Ligi Żaków 2010 oprócz naszych dwóch zespołów rywalizowały drużyny: PKS „Millenium” Porąbka, GOSiR Wilkowice, LKS „Pionier” Pisarzowice. W I drużynie wystąpili: M. Wieczorek, P. Strączek, J. Wojtyła, K. Burian, M. Borgieł, J. Zontek, A. Iciek., zaś w II zespole: D. Byrdziak, G. Abramek, B. Ciesielczyk, J. Przewoźnik, J. Kasprzyk, K. Hebda, D. Bieńko, S. Babicki.

Wyniki spotkań:
UMKS 3 I Cz.-Dz. - PKS Millenium Porąbka 8 : 1 (Burian 4, Borgieł 2, Wojtyła 2)
UMKS 3 II CZ.-Dz. - GOSiR Wilkowice 3 : 3 (Przewoźnik 2, Hebda 1)
UMKS 3 I Cz.-Dz. - LKS Pionier Pisarzowice 3 : 1 (Burian 1, Borgieł 1, Wojtyła 1)
PKS Millenium Porąbka - GOSiR Wilkowice 2 : 1
UMKS 3 II Cz.-Dz. - LKS Pionier Pisarzowice 2 : 2 (Ciesielczyk 1, Abramek 1)
UMKS 3 I Cz.-Dz. - GOSiR Wilkowice 7 : 1 (Iciek 2, Zontek 2, Borgieł 2, Strączek 1)
UMKS 3 II Cz.-Dz. - PKS Millenium Porąbka 4 : 1 (Abramek 2, Przewoźnik 2)
LKS Pionier Pisarzowice - GOSiR Wilkowice 3 : 0
UMKS 3 I Cz.-Dz. - UMKS 3 II Cz.-Dz. 5 : 2 (Strączek 2, Burian 1, Borgieł 1, Wojtyła 1,/Abramek 2)
LKS Pionier Pisarzowice - PKS Millenium Porąbka 1 : 3

Tabela turnieju:
1. UMKS 3 I 15 23:5
2. PKS Porąbka 6 7:14
3. UMKS 3 II 5 11:11
4. LKS Pisarzowice 4 7:8
5. GOSiR Wilkowice 1 7:8

W niedzielę nasza drużyna rywalizowała w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Zabrzu. Chłopcy pierwszy raz mogli grać na tak wielkim obiekcie, jakim jest hala MOSiRu w Zabrzu przy ul. Matejki. Ze względu na skromną reprezentację rocznika 1999, chłopcy z rocznika 2000 musieli uzupełnić skład trampkarzy. W związku z tym nasze obie drużyny występujące w 8-osobowych składach rywalizowały na wielkim boisku przez 5 meczy bez rezerwy.

Drużyna UMKS „Trójka” z rocznika 2000 mogła w tym turnieju rywalizować z takimi zespołami jak: Stadion Śląski Chorzów, Gwiazda Ruda Śląska, MUKP Dąbrowa Górnicza, Promotor Zabrze, Akademia Szaflary. W pierwszej potyczce pokonaliśmy 4:1 Akademię Szaflary i był to plan minimum. W następnym meczu, będąc zdecydowanie lepszą drużyną, przegraliśmy po dwóch błędach i kilku nie wykorzystanych sytuacjach z Gwiazdą Ruda Śląska 0:2. Rozmowa mobilizująca w szatni przyniosła efekt i nasi chłopcy w dwóch kolejnych meczach strzelili 8 bramek, nie tracąc żadnej. Kluczowa była trzecia potyczka, gdzie zagraliśmy z Dąbrową Górniczą, która wygrała 3:0, z Gwiazdą Ruda Śląska, z którą nasza drużyna przegrała 2:0. Pokonaliśmy faworyta aż 4:0. Chłopcy poszli za ciosem i zwyciężyli z gospodarzem znów 4:0. W ostatnim meczu niespodziewanie zagraliśmy o I miejsce z drużyną, która w tym roczniku niepodzielnie króluję na Śląsku. Chłopcy zagrali bez kompleksów. Odrobili 1 bramkowa stratę i ku zdziwieniu trenera przeciwników przeważali w posiadaniu piłki, a ostatnie 5 minut drużyna nokautująca pozostałe ekipy była bezradna. Doskonałe interwencję ich bramkarza i jeden rozpaczliwy strzał w ostatniej minucie zapewniły im końcowe tylko jedno bramkowe zwycięstwo.

Ten turniej potwierdził, że gra od dwóch lat przeciwko starszym rocznikom teraz odnosi sukces. Chłopcy z rocznika 2000 od zawsze grali ze starszymi przeciwnikami. Teraz grają z rówieśnikami mając już 2 letnie doświadczenie. Ważne, że to nie są tylko jednostki, tylko cała wyrównana drużyna. Matusz Borgieł w turnieju o Puchar Prezesa Promotora Zabrze został nagrodzony indywidualnym wyróżnieniem jako „Najlepszy zawodnik” w roczniku 2000. Nominowany do tej nagrody przez trenerów pozostałych drużyn został oprócz Mateusza jego kolega z drużyny Korneliusz Burian.

W przyszły weekend znowu nasze żaki zagrają. W sobotę III kolejkę Powiatowej Ligi Żaków w Kozach. Jednak wszystkich rodziców oraz sympatyków halowej piłki nożnej w najmłodszym wydaniu zapraszam na turniej o Puchar Prezesa UMKS „Trójka”, który odbędzie się w niedzielę od godziny 9.00 w hali sportowej Gimnazjum Publicznego nr 3 przy ul. Łukasiewicza 37. Czechowice będą mogły gościć mocne drużyny ze śląska oraz jeden zespół z Czech. Na dzień dzisiejszy udział potwierdziły: MFK OKD Karvina (Czechy), Promotor Zabrze, Gwiazda Ruda Śląska, GKS Tychy, UKS Centrum Pszczyna oraz gospodarz UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice.

Mariusz Maławy / umks.czechowice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.