czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 9 grudnia 2010
  • wyświetleń: 2945

Mikołajkowy turniej futsalu kobiet

7 grudnia w hali sportowej „Goczuś” w Goczałkowicach odbył się Mikołajkowy Turniej Futsalu Kobiet o Puchar Menadżera Gminnego Ośrodka Sportu Rekreacji. W rywalizacji uczestniczyło 6 drużyn z powiatu pszczyńskiego oraz gościnnie reprezentacja Czechowic.

Mikołajkowy turniej futsalu kobiet


Zespół Szkół „Silesia” okrojony z 5 piłkarek dotychczasowego składu, które zakończyły już edukację w szkole ponadgimnazjalnej, został uzupełniony kilkoma młodszymi dziewczynami.

Należy zwrócić uwagę na progres poziomu rozgrywek piłkarskich w damskim wykonaniu. Bierze się to z faktu, iż w każdej drużynie występowały zawodniczki trenujące w LKS Goczałkowice. Celem tego turnieju, oprócz rywalizacji była również możliwość „wychwycenia” talentów przez trenera Michała Puchałę, który prowadzi w Goczałkowicach II ligową drużynę żeńską.

Skład Czechowiczanek z Zespołu Szkół „Silesia” (Karolina Pustelnik, Anna Pisarek, Magda Stanny, Agnieszka Sieklińska), został uzupełniony młodszymi zawodniczkami: Kamila Adamczyk, Kamila Przemyk (Gimnazjum Publiczne nr 2), Marcelina Walaszek (Gimnazjum Publiczne nr 1), Kamila Kluka (L.O. ), Martyna Pielgrzym, Sylwia Śliz (ZSTiL).

Nasz zespół w 4 drużynowej grupie najpierw skromnie pokonała 1:0 Liceum Chrobrego, następnie 3:0 zwyciężył z Zespołem Szkół Ekonomicznych oraz na koniec gier grupowych zremisowała 1:1 z Zespołem Szkół Rolniczych. Te wyniki dały pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale spotkaliśmy się z III L.O. Pszczyna wygrywając 2 do 0. Finał to klasyk od kilku lat w żeńskich rozgrywkach. Drużyna z Czechowic kontra reprezentacja powiatu pszczyńskiego, czyli zawodniczki grające w LKS Goczałkowice, które zakończyły edukację w szkołach ponadgimnazjalnych. Podobnie jak na „Orliku” w czerwcu, zwycięzcę turnieju musiały wyłonić rzuty karne. W czerwcu Zespół Szkół „Silesia” zwyciężył, tym razem Czechowiczanki po dodatkowej kolejce rzutów karnych, gratulowały rywalkom, którym w tym dniu bardziej sprzyjało szczęście.

Oprócz pucharów drużynowych zostały przyznane tylko dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepsza bramkarka i najlepsza zawodniczka. Najpierw chciałbym zwrócić uwagę, że gdyby była kategoria „Królowa Strzelczyń”, to została by nią Karolina Pustelnik z Zespołu Szkół „Silesia”. Nasza kapitanka zdobyła najwięcej, aż 6 bramek. Jednak najbardziej przypadła do gustu trenerom inna zawodniczka naszej drużyny. Nie biorąc pod uwagę zdobytych bramek, tylko technikę indywidualną. Jednogłośnie opiekunowie wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach półfinałowych i finałowych przyznali statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju Kamili Przemyk (GP 2). Warto dodać, że obie uczennice GP 2, czyli Kamila Przemyk i Kamila Adamczyk przypadły najbardziej do gustu trenerowi LKSu Goczałkowice. Jeśli by dziewczyny tylko chciały, to z powodzeniem mogą zasilić II ligową drużynę.

Korzystając z okazji, już teraz chciałbym zaprosić dziewczyny grające w piłkę nożną w gimnazjum i w szkłach ponadgimnazjalnych na turniej halowy z okazji Dnia Kobiet w Zespole Szkół „Silesia”. Będzie to już czwarta edycja rozgrywek o Puchar Dyrektora MOSiRu.

Mariusz Maławy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.