Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 30 grudnia 2010
  • wyświetleń: 2989

Puchar dla UMKS Trójka

28 grudnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się Świąteczny Turniej Futsalu o Puchar Starosty Pszczyńskiego w kategoriach wiekowych U9 (2001) i U10 (2000). Drużyna Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Trójka” reprezentowała w kategorii U10 Czechowice-Dziedzice.

Puchar dla UMKS Trójka
Młodzi zawodnicy z Czechowic-Dziedzic


W każdej grupie wiekowej brały udział 4 zespoły, które grały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2 x 12 minut. W roczniku 2000 uczestniczyli: GKS Katowice, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, GKS Tychy, UKS Centrum Pszczyna.

Nasi zawodnicy jak zwykle rozpoczęli turniej od przegranej w pięknym stylu, czyli grali efektownie ale nie efektywnie. Słupki, poprzeczka, niewykorzystane sytuacje sam na sam z bramkarzem. Na dodatek bramka samobójcza i jedna skuteczna kontra przeciwników dała przegraną z gospodarzem UKS Centrum Pszczyna w meczu otwarcia. W równoległym meczu GKS Katowice łatwo wygrał z GKS Tychy. Drugi mecz z zdecydowanym faworytem turnieju GKS Katowice. W tym spotkaniu nieskuteczność i marnowanie dogodnych sytuacji bramkowych było domenom naszych przeciwników.

Po przegranej w pierwszym meczu grając podstawowym składem, trener dał zagrać zmiennikom, którzy nie zawiedli. Dodatkowo zmobilizowało to naszych „pewniaków” w składzie, którzy wchodząc tylko na kilka minut dawali z siebie wszystko. Tym razem stare piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuację się mszczą, było po naszej stronie. Wygraliśmy 1:0. W następnym meczu GKS Tychy wygrał z UKS Centrum Pszczyna i każda drużyna po dwóch kolejkach miała 3 punkty.

Ostatni runda decydowała o końcowej klasyfikacji. Chłopcy z Czechowic pokonali 4:0 GKS Tychy, a GKS Katowice wygrał z UKS Pszczyna 2:0. Nasi piłkarze zdobyli 6 punktów podobnie jak GKS Katowice, jednak to my pokonaliśmy „Giekse” w bezpośrednim pojedynku, dlatego to nasz zespół zajął pierwsze miejsce. Oprócz pierwszego miejsca, zawodnik naszej drużyny Jakub Zontek został wyróżniony indywidualnie jako „Król Strzelców” turnieju.

W równoległym turnieju U9 (rocznik 2001) drużyna Rozwoju Katowice zdecydowanie pokonała wszystkich rywali. Dlatego w dodatkowym meczu towarzyskim zwycięzców U9 i U10 spotkały się ekipy UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice z Rozwojem Katowice. Nasi rywale mimo, że byli młodsi, pokazali w całym turnieju perfekcyjne umiejętności piłkarskie. Nasz zespół grając już na „luzie” w meczu zwycięzców pokonał Rozwój 2:0.

W Pszczynie falstart w pierwszym meczu udało się odrobić. Dzień wcześniej podobny scenariusz miał miejsce w Polsko-Czeskiej Piłkarskiej Gwiazdce z Rekordem Bielsko-Biała. Standardowo zbyt późne wejście w pierwszy mecz oraz brak szczęścia w licznych sytuacjach podbramkowych skończyło się porażką 1:0 z czeskim zespołem. Następnie wygrana z drużyna Rekord Bielsko-Biała 2001 3:0. W kolejnym meczu skromne zwycięstwo z bardzo silną drużyną MOSiR Jastrzębie-Zdrój.

Na deser dwa mecze z odwiecznymi rywalami z Bielska. Najpierw potyczka z Rekordem 2000, gdzie po błędzie bramkarza już w pierwszej minucie przegrywaliśmy. Dość szybko odrobiliśmy straty i wyszliśmy na prowadzenie, jednak ostatecznie w końcówce zremisowaliśmy 2:2. Ostatni nasz mecz decydował o końcowej klasyfikacji. Wygrana z Podbeskidziem dawała nam I miejsce. Ten fakt chyba jednak sparaliżował zawodników. Trener Podbeskidzia wiedząc o tym ze remis im wystarczy, ustawił drużynę defensywnie i liczył na kontratak. Nasz zespół zdominował mecz, nasi rywale sporadycznie wychodzili ze swojej połowy. Mimo kilku dogodnych sytuacji rywale wyszli obronną ręką, remisując bezbramkowo.

Na domiar złego niespodziewanie, dość wysoko w ostatnim meczu Rekord 2000 pokonał MOSiR Jastrzębie 5:2. Chcąc uświadomić wyrównany poziom turnieju i nasze IV miejsce chciałbym przedstawić wyliczenia medalowych miejsc, a zwłaszcza porównanie z trzecim miejscem Rekordem 2000 Bielsko-Biała. Tyle samo punktów, czyli 8, bezpośredni pojedynek-remis 2:2, małe punkty takie same 3:3 na plusie, jednak korzystniejsza liczba strzelonych bramek dla Rekordu. Najsłabszy według miejsca turniej halowy w naszym wykonaniu. Tylko równie dobrze jedna bramka w ostatnim meczu dawała by I miejsce. Chce przez to powiedzieć, że wynik w tym turnieju nie był najważniejszy. Nastał czas, że takie drużyny jak Podbeskidzie, czy Rekord cieszą się z remisu z zespołem z Czechowic-Dziedzic w grupach młodzieżowych. Królem strzelców w tym turnieju został nasz zawodnik Korneliusz Burian.

Podsumowując halowe rozgrywki w tym roku UMKS „Trójka” rocznika 2000 i młodsi chciałbym uświadomić potencjał tego rocznika. Zdominowaliśmy Powiatową Halową Ligę Żaków, grając ze słabszymi drużynami. Jednak uczestniczyliśmy w 4 turniejach halowych grając z najlepszymi w tej kategorii wiekowej na Śląsku. Wygraliśmy z Promotorem Zabrze, Gwiazdą Ruda Śląska, Dąbrową Górniczą, GKS Katowice, Rozwojem Katowice, UKS Centrum Pszczyna, GKS Tychy. Zremisowaliśmy z Rekordem Bielsko-Biała i Podbeskidziem.

Przegraliśmy tylko z najlepszą drużyną w tym roczniku na Śląsku (trenerzy twierdzą, że to jedna z najlepszych ekip w Polsce) ze Stadionem Śląskim na turnieju w Zabrzu. Jednak ci rodzice, którzy byli na tym turnieju wiedzą, że przy stanie 1:1 to nasz zespół był o wiele lepszy (co sam przyznał trener przeciwników). Nasza drużyna musiała wygrać przez co w tym meczu w końcowych 5 minutach, tylko bardzo dobra dyspozycja bramkarza uratowała przed przegraną rywali, no i jedyna kontra, która w ostatniej minucie dała jedno bramkowe zwycięstwo Stadionowi Śląskiemu. Warto dodać, że w Zabrzu nasi zawodnicy grali bez zmienników, a rywale z Chorzowa grali dwoma składami.

Wcześniej drużyna żaków również w halowych zmaganiach dobrze się prezentowała, ale o sile zespołu decydował jeden zawodnik Tomasz Dzida, który wielokrotnie był wyróżniany jako najlepszy zawodnik bądź strzelec. Teraz mamy drużynę składającą się z wielu bardzo dobrych zawodników. Przykładem mogą być wyróżnienia indywidualne na turniejach każdorazowo innego naszego gracza. Na turnieju w Zabrzu najlepszym zawodnikiem został Mateusz Borgieł, na turnieju w Czechowicach-Dziedzicach najlepszym bramkarzem został Michał Wieczorek, na Powiatowej Lidze Żaków najlepszym zawodnikiem został Jakub Wojtyła, na Piłkarskiej Gwiazdce z Rekordem królem strzelców został Korneliusz Burian, natomiast na Świątecznym Turnieju Futsalu w Pszczynie najlepszym snajperem został Jakub Zontek.
Nasze sukcesy dzięki trenerowi i zarządowi zostały zauważone przez sponsorów. W tym roku nasi zawodnicy otrzymali dresy od sieci aptek „Hipokrates”, a na początku nowego roku otrzymają stroje piłkarskie finansowane przez firmę Polplast. Dzięki aktywności trenera i rodziców piłkarze dostali torby oraz w nowym roku dostaną czapki klubowe na zimę.

Najlepszą puentą siły naszej drużyny w tym roczniku jest fakt, że trenerzy najlepszych drużyny na Śląsku pierwsi podchodzą do trenera prosząc o podanie danych kontaktowych w celu zaproszenia na organizowane przez nich turnieje.

W roczniku 2000 mamy kadrę aż 20 zawodników. Mam nadzieję, że dzięki podanym wyżej wynikom za dwa lata zgłosimy zespół UMKS „Trójka” do rozgrywek w Śląskiej Lidze.

Mariusz Maławy / umks.czechowice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.