czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 8 stycznia 2011
  • wyświetleń: 1402

Lekkoatleci: plany na 2011 rok

Czechowiccy lekkoatleci trenujący w sekcji MOSiRu założyli sobie do wykonania w tym roku ambitne cele.

Oto one:

Marcin Londzin - członek kadry narodowej juniorów - miejsce w finale Mistrzostw Europy Juniorów w Estonii, uzyskanie wyniku kwalifikującego do kadry olimpijskiej. Marcin przebywa przeważnie na obozach kadry, obecnie w Spale do 8. 01, później również w Spale od 14 do 22. 01 a następnie w Szklarskiej Porębie od 1.02. Marcin musi to pogodzić z nauka w III klasie ZSTiL.

Karolina Halas, Marcin Durkalec i Jakub Rdzanek powinni zdobyć medale na mistrzostwach Polski w biegach górskich co da im zakwalifikowanie do reprezentacji Polski na górskie mistrzostwa Europy.

Marcel Marszalek ma w planie ustanowienie rekordu Śląska w 8 - boju i dobre miejsce na ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży w tej konkurencji.

Paulina Kretschmer, Wiktoria Szlagor, Elzbieta Glogowska, Mateusz Szatanik, Arkadiusz Muras, Maciej Zelazny oraz sztafeta 4x100m dziewcząt uzyskanie wyników kwalifikujących do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Paulina Koziol, Jakub Marek, Oliwia Kwasniak zakładają zdobycie medali na mistrzostwach Polski w biegach górskich w kat. dzieci.

Szymon Jedynski - posiadacz najlepszych wyników w Polsce w kat. dzieci w biegach na 60, 100, 200 i 300m - utrzymanie tej pozycji w kat, młodzików.

Krzysztof Kajstura, Kamila Przemyk i Sylwia Sliz powinni zakwalifikować się do OOM w biegach przełajowych.

Pozostali liczni zawodnicy trenujący w sekcji la MOSiRu maja za zadanie znacznie poprawić swoje rekordy życiowe i zdobywać medale na mistrzostwach Śląska w swoich kat. wiekowych.

W zawodach drużynowych czechowiccy lekkoatleci reprezentujący LUKS Zabrzeg powinni awansować do I ligi juniorów.

Aktualnie w sekcji trenuje 40 młodych utalentowanych lekkoatletów w przedziale wiekowym od 12 do 19 lat i ze względu na szczupłość kadry trenerskiej w osobach Jana Kobędzy i pracującej społecznie Wioletty Ploskonki nie prowadzi się naboru do sekcji chociaż jest wielu chętnych.

Sekcja uzyskała status wiodącej w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego.

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.