czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 17 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2043

MTS Winner: awans był blisko

Siatkarze MTS Winner Czechowice-Dziedzice pomimo wygranej w ostatnim spotkaniu 3:0 z SV MOSiR Zabrze nie zdołali zakwalifikować się do rozgrywek finałowych o II ligę. Kilka
wcześniej straconych punktów (nawet w poprzedniej rundzie rozgrywek) oraz prawdopodobnie parę pozasportowych czynników, dało w efekcie Winnersom 5 miejsce (a 4 pierwsze premiowane są udziałem w rozgrywkach o awans).

Szkoda, ale jednocześnie trzeba pogratulować młodej drużynie opartej na własnych, wychowankach. To drugi sezon występów czechowickich siatkarzy w III lidze i drugi raz walczyli w grupie o awans do ligi wyższej. To też drugi sezon MTS Winner... w ogóle jako klubu.

Czy stać czechowiczan na awans? Zapewne tak, ale potrzebnych jest kilka dodatkowych warunków by to się mogło spełnić. Nie tylko tych czysto sportowych. I niekoniecznie chodzi tylko o to, o czym wszyscy pewnie pomyśleli, czyli więcej środków/pieniędzy. To oczywiście bardzo potrzebny warunek, ale akurat zmiany w mieście idą tu "w dobrym kierunku" (powstaje właśnie projekt finansowania sportu z budżetu Gminy).

Nie mniej ważnym jest większe zaangażowanie i bezpośrednie i pośrednie tzw. środowiska. To, że kluby (nie tylko siatkarzy, MTS Winner) to najczęściej "problem" kilku osób, które uznały, że warto coś pożytecznego zrobić dla miasta, środowiska, czy dzieciaków i młodzieży, by im zaoferować coś więcej niż naukę, TV czy gry komputerowe - to jedno. Ale dlaczego tak wielu jest narzekających, że "nic się tu w Czechowicach nie dzieje", a na meczach jest 15-20 kibiców (na szczęście dla MTS tu było trochę więcej), to już trudno stwierdzić. Ani siatkarze czy siatkarki (tak, są też w Czechowicach siatkarki w III lidze), czy inni sportowcy nie grają/startują tylko dla siebie. Obecność i aktywność działaczy i kibiców to też warunek, który może pomóc. I tak jak zawodnik może być lepszy i gorszy i to ma wpływ na drużynę/wynik, tak i tzw. "otoczenie" i jego jakość też na to wpływają.

Postarajmy się by ewentualny awans i dobre wyniki nie tylko Winnersów były skutkiem
wielu pozytywnych składowych.

MTS Winner

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.