czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 26 stycznia 2011
  • wyświetleń: 1954

Medale naszych lekkoatletów

Czechowiccy lekkoatleci po powrocie z 8-dniowego obozu górskiego wystąpili w dniu 23 stycznia w drugiej części Halowych Mistrzostw Śląska tym razem w konkurencjach sprinterskich i skocznościowych. Zawody odbyły się w hali w Brzeszczach i zakończyły się sukcesem naszych lekkoatletów, którzy zdobyli 8 medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

W biegu na 60m juniorek młodszych brązowy medal zdobyła Elżbieta Glogowska(GP-2) a 4 miejsce zajęła Katarzyna Budny (ZSTiL) obie pobiły rekordy życiowe. Ponadto Ela zdobyła brązowy medal w skoku w dal. W biegu na 60m juniorów porywający pojedynek stoczyli dwaj reprezentanci Polski - 100-metrowiec Błażej Helbik z Pszczyny i nasz 400-metrowiec Marcin Londzin. Marcin zdobył srebrny medal, ustanawiając rekord życiowy doskonałym wynikiem- 7.01s.

Utalentowany wieloboista Marcel Marszałek zdobył dwa brązowe medale w biegu na 60m przez płotki oraz w skoku wzwyż. Całe podium w skoku wzwyż juniorów młodszych zajęli nasi reprezentanci: zwyciężył Mateusz Szatanik przed Arkadiuszem Murasem obaj ZSTiL i Marszałkiem (GP-2).

Świetnie zaprezentował się Konrad Nocon (LO), zwyciężając w konkursie skoku w dal juniorów z nowym rekordem życiowym.

Maciej Zelazny wystąpił w finale biegu na 60m juniorów młodszych oraz zajął 5 miejsce w skoku w dal.

W sumie w Halowych Mistrzostwach Śląska juniorów i juniorów młodszych w Spale i Brzeszczach nasi lekkoatleci zdobyli 14 medali - najwięcej ze śląskich klubów. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

W dniach od 27 do 30 stycznia w Spale odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów z udziałem 4 naszych reprezentantów: Elżbieta Glogowska weźmie udział w biegu na 300m, Arkadiusz Muras na 600m, Jakub Rdzanek wystąpi w biegu na 800m, a nasz as atutowy Marcin Londzin tym razem weźmie udział w biegu na 200m.Życzymy powodzenia.

Jan Kobedza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.