Sport

  • 9 lutego 2011
  • wyświetleń: 1150

Gala Sportu Powiatu Bielskiego

2 lutego w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyła się Gala Sportu Powiatu Bielskiego. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście sportowców z Gminy Czechowice-Dziedzice. Czechowiccy zawodnicy zdobyli sporo laurów, a wyróżnienie specjalne przypadło naszemu alpiniście Romanowi Dzidzie.

Zarówno zawodnicy jak i ich trenerzy zostali nagrodzeni przez Starostę Bielskiego – Andrzeja Płonkę oraz przez Przewodniczącego Rady Powiatu – Romana Migdała. W spotkaniu uczestniczyli także wójtowie i burmistrzowie powiatu bielskiego. Naszą gminę reprezentował Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek.

Sporo laurów otrzymali czechowiccy zawodnicy, których trud i zaangażowanie został dostrzeżony i nagrodzony przez władze Powiatu. Cieszy również fakt, że wyróżnienie specjalne Starosty przypadło czechowickiemu alpiniście Romanowi Dzidzie, który zdobył Koronę Świata.

Wśród trenerów uhonorowanych przez władze powiatu z gminy Czechowice-Dziedzice znaleźli się: Justyna Bukowska (Klub Sportowy Judo Czechowice-Dziedzice), Bogusław Tyl (Klub Sportowy Judo Czechowice-Dziedzice), Edward Apel (SWRiSW „Gwarek” Czechowice-Dziedzice), Krzysztof Dudek (SWRiSW „Gwarek” Czechowice-Dziedzice), Jan Kobędza (LUKS Zabrzeg), Paweł Goryl (ULKS „Lipowiec” Czechowice-Dziedzice).

W gronie sportowców wyróżnieni zostali kajakarze ze Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne „Gwarek” z Czechowic-Dziedzic: Bartosz Jonkisz, który zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w K-1 oraz IV miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, Paulina Paszek i Justyna Iskrzycka - zdobywczynie srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Młodzików w K-2, Mateusz Borgieł - brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w C-2 oraz Jakub Gola - brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w C-2.

Dyscyplinę judo reprezentował Klub Sportowy Judo Czechowice-Dziedzice, do którego należą: Paweł Wawrzyczek - złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kat. 50kg, Grzegorz Słabiak - srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kat. 90kg, Marta Wykupił - brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kat. 57kg.

Spore sukcesy odnotowali lekkoatleci z uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „LUKS” Zabrzeg: Marcin Durkalec - zdobywca III miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych na dystansie 5.000 m oraz I miejsca w Górskich Mistrzostwach Polski, Marcin Londzin - członek kadry narodowej juniorów, Mistrz Polski Zrzeszenia LZS na 400 m oraz zdobywca I miejsca w Halowych Mistrzostwach Śląska na 200 m i 60 m, Karolina Hałas - zdobywczyni I miejsca w Górskich Mistrzostwach Polski w kategorii młodziczek, Jakub Marek - zdobywca I miejsca w Górskich Mistrzostwach Polski w kategorii dzieci.

Nagrodzeni zostali także saneczkarze z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Lipowiec” Czechowice-Dziedzice: Karolina Banach - Mistrzyni Polski Juniorek indywidualnie i w drużynie, Patrycja Czyż - Wicemistrzyni Polski Juniorów, Artur Chrobok - Mistrz Polski Juniorów indywidualnie i w drużynie, Krzysztof Kopeć - Wicemistrz Polski Juniorów indywidualnie i w drużynie, Mirosław Sojka - złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w dwójkach i w drużynie, Łukasz Goryl - Mistrz Polski Juniorów indywidualnie, w dwójkach i w drużynie.

Spotkanie uświetnił Teatr Muzyczny Movimento działający przy Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, który zadbał o oprawę muzyczną podczas Gali Sportu.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, http://www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.