Sport

  • 21 lutego 2011
  • wyświetleń: 4163

Nauczyciele tuż za podium

19 lutego odbył się w Milówce Ogólnopolski Turniej Pracowników Oświaty organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego odział Żywiec.

Nauczyciele tuż za podium


12 drużyn zgłosiło się do rozgrywek w halowym wydaniu. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. Do półfinałów awansowały trzy zwycięskie drużyny trzech grup oraz jedna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktowym. Drużyna Belfer Team Czechowice-Dziedzice została rozlosowana do grupy trzeciej: ZNP Czechowice-Dziedzice, ZNP Kraków, ZNP Mikołów, ZNP Żywiec. Nasza drużyna odnotowała następujące wyniki w grupie: Czechowice-Dziedzice - Kraków 2:2 (P. Kolny 2), Czechowice-Dziedzice - Mikołów 2:2 (Ł. Podkański, M. Maławy), Czechowice-Dziedzice - Żywiec 3:2 (Ł. Podkański 2, S. Błachut).

Nasza grupa okazała się na tyle silna, że awans do półfinałów uzyskały, aż dwie drużyny: Czechowice-Dziedzice z pierwszego miejsca oraz Żywiec jako drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem z wszystkich grup. W pierwszym półfinale spotkał się pokonany przez nas Żywiec z Katowicami. Nasi grupowi rywale awansowali do finału.

Nam przypadła gra w półfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju Zawierciem. Prowadzenie 1:0 zapewnił Ł. Podkański. Niestety głupio stracone dwie bramki oraz poprzeczka i słupek pechowo dla nas dało awans do finału drużynie Zawiercia. Podłamany zespół całkowicie odpuścił pierwszą połowę meczu o 3 miejsce z Katowicami przegrywając już 2:0 po bramce kontaktowej Ł. Podkańskiego ponownie Belfry uwierzyli w siebie. Do remisu doprowadził B. Dziech, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik mógł ustalić strzałem z dystansu M. Maławy jednak bramkarz drużyny z Katowic skutecznie interweniował.

O trzecim miejscu na podium zadecydowały rzuty karne, które skuteczniej egzekwowała katowicka drużyna. Nasi rywale strzelili dwa rzuty karne z trzech zaś w nasza drużyna tylko jeden (M.Maławy). W ogólnej klasyfikacji wygrało Zawiercie, przed Żywcem i Katowicami. Belfrom z Czechowic przypadło IV miejsce. W stawce 12 drużyn bardzo dobra pozycja, jednak pozostaje niedosyt, bo podium było w zasięgu naszej drużyny. Skład zespołu Belfer Team Czechowice-Dziedzice : Mariusz Maławy, Wojciech Kudrys, Łukasz Podkański, Michał Gazda, Sławomir Błachut, Błażej Dziech, Łukasz Żurek, Piotr Kolny.

ZNP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.