Sport

  • 28 lutego 2011
  • wyświetleń: 1097

UMKS wygrał w turnieju o Puchar

Zwycięstwo piłkarzy UMKS w turnieju o Puchar Starosty Bielskiego 26 lutego w Czańcu odbył się XII powiatowy turniej halowy piłki nożnej o Puchar Starosty Bielskiego dla chłopców z rocznika 1996 i młodszych. Dziesięć zaproszonych zespołów podzielono na dwie grupy, z których jedna grała w Czańcu, a druga w Kozach. Do meczów półfinałowych awansowały po dwie najlepsze drużyny.

Nasza drużyna grała w grupie z zespołami LKS-u Czaniec, Zapory Porąbka, Drzewiarza Jasienica i GLKS-u Wilkowice i awansowała z kompletem punktów do półfinałów. Z drugiego miejsca z naszej grupy awansował zespół Zapory, natomiast z grupy drugiej Pasjonat Dankowice i Kozy.

W meczu półfinałowym Czechowiczanie zagrali z zespołem z Kóz. Po raz pierwszy w turnieju przegrywali swoje spotkanie 0-1 i musieli "gonić" wynik. Konsekwencja i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszego wyniku przyniosła upragnione zwycięstwo. Najpierw do remisu doprowadził Mateusz Feruga, a w końcowych minutach bramkę na wagę awansu do finału zdobył Marcin Zarychta. W drugim półfinale zagrały ze sobą zespoły z Dankowic i Porąbki.

Po spotkaniach pół-finałowych nadszedł czas na finał, w którym zagrały ze sobą ponownie drużyny Zapory Porąbka i UMKS-u Czechowice-Dziedzice. Zespoły te spotkały się w rozgrywkach grupowych i wówczas Czechowiczanie pokonali rywali 3:1. I tym razem piłkarze Zapory musieli uznać wyższość piłkarzy UMKS-u choć przebieg spotkania był zupełnie inny niż podczas rywalizacji tych zespołów w grupie. Mecze grupowe rozgrywane były 1x 15 minut zaś mecz finałowy 2x 8 minut. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 2:2 i o wyłonieniu zwycięzcy zadecydować musiała dogrywka, podczas której padła tylko jedna bramka a zdobył ją na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego - Marcin Zarychta.

Warto nadmienić że nasz klub zapraszany jest regularnie co roku do tego turnieju i w ostatnich trzech latach triumfował jako zwycięzca kolejno z rocznikiem 94 Sławomir Błachut, z rocznikiem 95 Michał Gazda i teraz z rocznikiem 96 Tomasz Zużałek.

Szczegółowe wyniki spotkań na stronie umks.czechowice.pl.

Tomasz Zużałek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.