czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 4 marca 2011
  • wyświetleń: 1168

Taroki: konferencja w Zabrzegu

Za nami:

W sobotę 5 marca br. w strażnicy OSP w Zabrzegu odbyły się - w ramach projektu „Taroki-Gra o tożsamość. Cykl turniejów karcianych” - XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w TarokachJednocześnie, była to okazja do podsumowania rocznego cyklu tarokowego Śląsko-Morawskiego Grand Prix 2010.

Na sobotnie zawody stawiło się aż 84 zawodników z Czech i Polski. Gości, graczy i organizatorów przywitał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach uroczyście otworzył pan Stanisław Teodor Londzin.

Zanim rozpoczęto rozgrywki, odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Taroki-Gra o tożsamość. Cykl turniejów karcianych”.

Prowadzący ją przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Grzegorz Wąsik – Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji, przedstawił założenia, cele i osiągnięcia projektu, a także zaprezentował powstałe w jego wyniku wydawnictwa: karty do gry, podręcznik taroczkarza oraz monografię taroków w naszej gminie.

Następnie odbyły się 4 rundy karcianych zmagań, z których zwycięsko wyszedł pan Józef Fox z Ostrawy. II miejsce zajął pan Tadeusz Bednarz z Kóz. Na trzecim miejscu zawody ukończył zabrzeżanin – pan Wirgiliusz Hola. Zawodnicy odebrali puchary i dyplomy z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Wyróżniono również w sposób szczególny triumfatorów Śląsko-Morawskiego Grand Prix, czyli zawodników, którzy w dziesięciu ubiegłorocznych turniejach rozgrywanych w Polsce i w Czechach, uzyskali najlepsze łączne wyniki. Tutaj zwycięzcą został pan Wiesław Żaczek z Kóz.

Projekt „Taroki-Gra o tożsamość. Cykl turniejów karcianych” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.