czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 7 marca 2011
  • wyświetleń: 2581

Judocy w turnieju Pucharu Europy

W dniach 5 i 6 marca w Zagrzebiu (Chorwacja) rozegrano Puchar Europy Juniorek i juniorów młodszych. W imprezie tej wzięło udział 548 zawodniczek i zawodników z 24 państw. W zawodach wystąpiło dwoje reprezentantów K.S. Judo Czechowice-Dziedzice: Marta Wykupil oraz Paweł Wawrzyczek.

Judocy w turnieju Pucharu Europy
Paweł Wawrzyczek na III miejscu


Judocy w turnieju Pucharu Europy


Świetnie wystartował P.Wawrzyczek,który w kategorii 55 kg (53 zawodników w tej kategorii) stoczył siedem emocjonujących walk i zdobył brązowy medal. Droga do medalu była bardzo trudna. W pierwszej rundzie pokonał Bułgara M.Nedkova, w kolejnej musiał uznać wyższość Rosjanina S.Surakatov, choć na 40 s. do końca walki prowadził na 2 yuko. Chwila nieuwagi kosztowała go utratę możliwości awansu do finału i walki o złoty medal.

W walkach repasażowych kolejno odprawił z kwitkiem Chorwata M.Sentic, Austriaka A.Wenisch, Włocha D.Ganni, Serba D.Jurakscic, by wreszcie w walce o brąz stoczyć zacięty, a zarazem zwycięski pojedynek z Holendrem T.Balde.

Dobry start zanotowała M.Wykupil w kat. 57 kg (33 zawodniczki), która zawody ukończyła na 11. pozycji. M.Wykupil wygrała dwa pojedynki z Ukrainką oraz Węgierką, przegrała z zawodniczkami z Niemiec i Włoch.

Ponadto w tym samym Terminie w Bochni rozegrano Puchar Polski Juniorek i juniorów. Najlepiej z naszych reprezentantów spisali się: Grzegorz Słabiak (100 kg) V miejsce, Michał Czarnecki (90 kg) VII miejsce i Mateusz Turek (+ 100 kg) VII miejsce.

trainermen / klub czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.