czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 16 marca 2011
  • wyświetleń: 2393

Drugie miejsce UMKS Trójka

W sobotę 12 marca w Łaziskach Górnych odbył się turniej o Puchar Dyrektora MOSIR. W turnieju wzięło udział aż dziesięć drużyn w tym między innymi zespoły z Katowic, Chorzowa, Tychów, Mikołowa czy Sosnowca. Nasz zespół zajął bardzo dobre drugie miejsce przegrywając nieznacznie w meczu finałowym po rzucie karnym.

umks trójka
Drużyna UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice


Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasz powiat reprezentowały: Rekord Bielsko Biała oraz UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice i oba zespoły zostały rozstawione w dwóch różnych grupach.

Czechowicki zespół znalazł się w grupie B i rozpoczął spotkaniem z gospodarzem turnieju Polonią Łaziska Górne od zwycięstwa. Po spokojnym początku i prowadzeniu 2-0 bramkę kontaktową zdobyli zawodnicy z Łazisk. Obie drużyny prezentowały otwartą grę nastawiając się na ataki co przyniosło kibicom wiele emocji, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 dla piłkarzy UMKS-u.

Do drugiego meczu zawodnicy z Czechowic przystąpili bardzo skoncentrowani i tym razem pewnie pokonali zespół Chorzowa 2-0, dzięki czemu mogli dopisać sobie kolejne trzy punkty w grupie i zostać jej liderem po dwóch kolejkach.

Trzecim zespołem na drodze zawodników "Trójki" była Akademia Piłki Nożnej z Czeladzi. Nasi piłkarze okazali się lepsi o jedną bramkę od rywali, a gola na wagę trzech punktów, po składnej akcji całego zespołu, zdobył Sebastian Garus. Sytuacji do zdobycia goli było jeszcze kilka, ale w tym meczu bardzo dobrze bronił bramkarz z Czeladzi wychodząc obronną ręką w sytuacjach "jeden na jednego" z naszymi zawodnikami. Czwarte spotkanie nasi piłkarze rozegrali z zespołem dziewcząt bez problemu wygrywając 2:1.

W najważniejszym meczu turnieju spotkały się drużyny Rekordu Bielsko Biała i UMKS Trójka Czechowice. Oba zespoły grały bardzo konsekwentnie w obronie nie pozwalając rywalom na zbyt wiele przez co sytuacji strzeleckich było bardzo mało.

Obie ekipy miały świadomość tego że każdy drobny błąd może być przyczyną porażki przy długo utrzymującym się wyniku 0-0. I niestety błąd ten popełnili nasi obrońcy, a po tym błędzie zawodnik Rekordu znalazł się sam na sam z bramkarzem UMKS-u który zdaniem
sędziego faulował bielskiego napastnika i arbiter wskazał na rzut karny, po który Rekord objął prowadzenie.

Trener Tomasz Zużałek wprowadził zamiast bramkarza w ostatniej minucie zawodnika z pola jednak w trakcie zmiany na boisku przez chwilę było o jednego zawodnika za dużo i sędzia musiał podyktować rzut wolny pośredni i wyrzucił z boiska na dwie minuty zawodnika który nieprawidłowo znalazł się na boisku.

Tak więc ostatnie sekundy nasi zawodnicy grali bez bramkarza i w osłabieniu. Jednak do końcowej syreny wynik nie uległ już zmianie i Czechowiczanie zajęli drugie miejsce w turnieju

Dokładne wyniki i zdobywcy bramek na stronie www.umks.czechowice.pl

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Rekord Bielsko Biała
2. UMKS "Trójka" Czechowice - Dziedzice
3. AKS Mikołów
4. Wyzwolenie Chorzów
5. Zagłębie Sosnowiec
6. Polonia Łaziska Górne
7. MOSiR Tychy
8. Akademia Piłki Nożnej Czeladź
9. Śląskie Towarzystwo Sportowe Katowice
10. Polonia Tychy (zespół dziewcząt)

Tomasz Zużałek / czecho.pl, źródło: UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.