czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 18 marca 2011
  • wyświetleń: 5627

Rośnie popularność MMA w mieście

Dużym zainteresowaniem w naszym mieście cieszą się treningi klubu Black Devil`s MMA Czechowice. MMA to stosunkowo młoda formuła walki łącząca każdy styl walki. W MMA zawodnicy walczą zarówno w pozycji stojącej jak i w parterze. Walki odbywają się na matach, w ringu oraz w Oktagonie potocznie zwanym "Klatką".

Klub powstał niespełna trzy lata temu, i od razu wzbudził zainteresowanie mieszkańców naszego miasta i okolic. Początkowo na treningi przybywała mała grupa osób, co zmieniało się wraz z prężnie rozwijającą się Polską sceną MMA na dzień dzisiejszy w czechowickim Teamie trenuje grupa licząca ponad czterdziestu zawodników.

Początkowo klub był filią klubu Berserker`s Team Bielsko-Biała co zmieniło się wraz z nowym rokiem, od niedawna klub nosi nazwę Black Devil`s Sport Club. Zmagania czechowickich zawodników MMA można podziwiać na praktycznie każdym turnieju tego sportu który odbywa się na południu Polski. Klub ma już na swoim koncie medale
z najstarszego Turnieju MMA w Polsce "Hadaka Waza" oraz medal Mistrzostw Polski MMA.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu i prowadzone są przez trenerów Brazylijskiego Ju-Jitsu oraz Karate. Na czechowickiej macie odbywały się również seminaria prowadzone przez sławy światowego MMA takie jak Tomasz Drwal (zawodnik walczący w formule UFC MMA) oraz Jan Błachowicz (Wielokrotny zwycięzca Gali KSW) .

Aktualnie trwają przygotowania naszych zawodników do turnieju który odbędzie się 26 marca na hali AKS w Chorzowie.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.