czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2355

Ulica Pytla jednokierunkową?

Rodzice uczniów z Zespołu Szkół w Zabrzegu chcą aby na ulicy Pytla tuż przy szkole zmienić organizacje ruchu na jednokierunkowy. Chodzi im o bezpieczne dojście dzieci do szkoły.

Ulica Pytla
Czy ulica Pytla wkrótce będzie jednokierunkową? · fot. SK


Wjazd na Pytla byłby od strony ulicy Do Zapory. Coraz więcej rodziców dowozi już w ten sposób swoje dzieci - tłumaczy nam dyrektor ZS w Zabrzegu Barbara Parchańska. Na razie pomysł jest dyskutowany przez Radę Sołecką. Muszą w tej sprawie wypowiedzieć się mieszkańcy Zabrzega.

Czesława Szczęsny naczelnik wydziału inwestycji i zarządu drogami w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach poinformowała podczas posiedzenia komisji rozwoju i rolnictwa Rady Miejskiej, że do burmistrza Mariana Błachuta wpłynęło w tej sprawie pismo i zgłoszona propozycja jest analizowana. Zwróciła uwagę, że ulica Pytla jest drogą dojazdową do szkoły i może stanowić jej obręb.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.