czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2011
  • 10 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2886

Rocznica tragedii pod Smoleńskiem

Za nami:

10 kwietnia mija rok od jednej z największych tragedii w historii narodu polskiego. W katastrofie pod Smoleńskiem zginął prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie, senatorowie, przedstawiciele wielu środowisk.

Jako społeczność lokalna nie możemy przejść obok tej daty obojętnie, dlatego w niedzielę 10 kwietnia o 11.00 w kościele pw. Świętego Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach zostanie odprawiona msza święta w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej.

Tragedia ta miała nie tylko wymiar ludzki, ale również społeczny. Jako społeczeństwo straciliśmy prezydenta, zwierzchników sił zbrojnych, prezesów najważniejszych instytucji państwowych i jako społeczeństwo w dniach żałoby, trwając w modlitwie, potrafiliśmy się zjednoczyć.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.