Wiadomości

  • 11 kwietnia 2011
  • 28 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 4051

Marsz ekologiczny w Czechowicach

Za nami:

28 kwietnia już po raz piętnasty odbędzie się Marsz Ekologiczny z okazji Dni Ziemi. Na Placu Jana Pawła II przy fontannie przed Urzędem Miejskim zbiorą się jak zwykle dzieci ze szkół i przedszkoli, by zamanifestować konieczność ochrony naszej Planety Ziemi i swoją troskę o nią.

Dzieci przychodzą na marsz zawsze z transparentami, emblematami czy czapeczkami nawiązującymi do tematyki ekologicznej. Śpiewają piosenki o Ziemi i przyrodzie, rozmawiają z Burmistrzem i przedstawicielami Urzędu Miejskiego, wykazując się dużą znajomością zagadnień ekologicznych.

Maszerując ulicami miasta i spotykając się przed Urzędem tworzą swoisty happening, zwracają uwagę przechodniów na zagadnienia ekologiczne i Święto Ziemi.

Udział w marszu wezmą dzieci z gminnych szkół (SP4 i SP5) i przedszkoli (PP2, PP3, PP5, PP8, PP9, PP11).

Po spotkaniu przy fontannie starszaki z PP2, PP5 i PP8 przechodzą do jednego z tych przedszkoli (w tym roku do Przedszkola Nr 2), gdzie odbywa się tradycyjny Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Pozostałe dzieci wracają do swoich placówek.

Za udział w Marszu każda placówka dostaje Dyplom, ufundowany przez Burmistrza miasta oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Książki otrzymują również uczestnicy konkursu. Goście i zawodnicy Konkursu zostają obdarowani Orderami Ekologa.

Inicjatorem Marszu i głównym organizatorem jest Przedszkole Publiczne Nr 2, które przed piętnastu laty wspólnie z PP5 i PP8 rozpoczęło tak obchody Dni Ziemi. Potem dołączały kolejne placówki. W każdej szkole i przedszkolu odbywają się również inne zajęcia i projekty o tematyce ekologicznej. Cały rok zwracamy uwagę na zagadnienia ochrony przyrody i środowiska. Marsz Ekologiczny jest zwieńczeniem tych starań i pokazaniem na szerszym forum dziecięcych działań, okazją do edukacji ekologicznej spotykanych w drodze na Marsz dorosłych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.